Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gipszkarton előtétfal vizesedő...

Gipszkarton előtétfal vizesedő fal elé?

Figyelt kérdés

Egy jelenleg fűtetlen helyiség folyosóként történő bekapcsolását tervezzük a lakásba. Most kamraként funkcionál, a falak valamelyest vizesednek, de a vakolatot nem dobja le, nem penészes, vagy salétromos. Gipszkarton előtétfalat gondoltam felszerelni, párazáró fóliával és fém profilelemekkel, az ablakra pedig automata szellőzőt szereltetnék a helyiségben keletkező pára (konyha szomszédos) miatt. Érdeklődnék, hogy a leírtak tartós megoldást jelentenének-e a vizes vakolatra. Külső szigetelés is mindenképp szükséges? Illetve milyen más megoldást képzelhető el. Falszigetelés/bontás nem megoldható!

Köszönöm a válaszokat



2015. febr. 4. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy a konyhai pára csapódik-e le a hideg faladon, vagy máshonnan szerzi a nedvességet.

Első körben tetesd be a szellőzőt, hátha azzal megúszod az előtétfalazást.

2015. febr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez egy régi ház, nem a pára csapódik le, mivel jelenleg ajtó választja el a konyhát és a kamrát. A fal alulról veszi fel a vizet. Az átalakítás során kikerülne az ajtó és a kamra folyosó lenne. A gipszkarton fal a vizesedő fal eltakarására szolgálna. Jelenleg a pára nem okoz gondot, csak azért írtam, mivel az előtét fallal "lezárom" a falat, elég-e hogy az ablakszellőzővel gondoskodok a szellőzésről.
2015. febr. 4. 16:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha kívülről szigeteled még rosszabb lesz. Alulról kell szigetelni. Egyszer meg csinálod és örökre megoldod. A többi csak látszatmegoldás. Nem annyira nehéz megcsinálni az alsó szigetelést mint ammennyire gondolod. Főleg ha csak rövid falszakaszról van szó. És nem csak drága módszerek vannak , bármelyik normális szaki aláfalazza és szigeteli. Ha nekem lenne ilyen gondom én meg is csinálnám nem megoldhatatlan .
2015. febr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elé rakod a gipszkartont,onnantól kezdve már penészedni is fog.
2015. febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 exe2 ***** válasza:
Mi egy komplett helyiséget csináltunk meg légréses megoldással. Csak arra figyelj, hogy légréseket kell fent és lent is hagyni, hogy tudjon a levegő keringeni. Már egy éve van megcsinálva és sehol nincs se penészedés, se büdös.
2015. febr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 exe2 ***** válasza:
Ja és semmi párazáró fólia. Fa gerincre egyszerűen felcsavarozva a sima gipszkarton.
2015. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem megoldás.

A vizesedésnek az okát kell feltárni, majd megszüntetni.

2015. febr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Exe2, kifejtenéd bővebben a leírt módszert? Üveggyapot került a fal és a gipszkarton közé? Nem csapódik le a pára a hideg falon?

Ha valakinek még van tapasztalat, véleménye, kérem ossza meg velem. Köszönöm!

2015. febr. 5. 14:27
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta megcsináltam a falat. Fa párnafákra szereltem a gipszkartonokat, alul és felül pedig kis szellőzőnyílásokat hagytam. Eddig semmi problémát nem tapasztaltunk, nem penészedik mögötte a fal. Úgy tűnik beválik!
2018. jan. 17. 15:00
 10/10 anonim válasza:

Ha esetleg jársz még erre..

Hogyan alakítottad ki a szellőző nyílásokat?

Tettél közet vagy üveggyapotot a gipszkarton mögé?

2020. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!