Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tényleg sok100ezerbe kerül...

Tényleg sok100ezerbe kerül "kifordítani" a villanyórát?

Figyelt kérdés

Kicsit átépítjük a házat, és a villanyórát kellene kirakni. Fizikailag ugyanott marad, ahol most van, csak most bentről lehet hozzáférni, és azt szeretnénk (mert hát ez a szabály), hogy kintről lehessen megközelíteni.

Semmi más dolga nem lenne egy ELMŰ-s villanyszerelőnek.

Ehhez is mindenféle engedélyek, papírok, meg sokszázezer forint kell???



2015. febr. 7. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Egy ügyes villanyszerelő + egy ügyes kőműves meg tudná oldani, még ólomzár sérülés nélkül is kivitelezhető!
2015. febr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Én pár hónapja kértem az E.On-tól teljesítménybővítést, illetve egy hamarosan esedékes tetőfelújítás miatt légkábeles betáplálás helyett földkábeles betáplálást. A mérőórát az új jogszabály szerint közterületről is látható helyre kellett rakni, így a kerítés mellett kapott helyett. Magának az órának az áthelyezése nem került még százezer forintba se (új mérőóra szekrény, földkábel, villanyszerelő díja). A teljesítménybővítésért kellett még pluszba fizetni, mert túlléptem az alanyi jogon járó 32A összteljesítményt. Papírok és engedélyek kellettek ugyan, de közel sem olyan útvesztő, mint elsőre gondoltam.
2015. febr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor megnyugodtam.
2015. febr. 7. 20:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!