Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Minősített passzivházat...

Minősített passzivházat szeretnék építetni. A mai árakon mennyibe kerül négyzetmétre?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül minősítetni?

2015. febr. 8. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem építenék passzívházat, de nem vagyunk egyformák. Úgy 250-300 ezer ft/nm. árban gondolkodjál. Ez már számlás ár kulcsrakészen.
2015. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért nem építenél paszívházat? Mit építenél helyette?
2015. febr. 8. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:

nem 1 vagyok.

elég borsos az épületgépészetük, és a nélkül ugye nem teljes. egy alacsony energiájú ház építésével sokat lehet spórolni és nem sokkal kell többet fűteni.

az energiatakarékosság és ár eléggé exponenciálisan nő. vagyis kicsivel több eneriamegtakarításhoz, mindig egyre jobban kell a zsebbe nyúlni.és a végén ez nagyon sok már.

2015. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy energiatakarékos háznak kb mennyibe kerül négyzetmétere áfásan kulcsrakészen?
2015. febr. 8. 19:35
 5/9 anonim ***** válasza:

1-vagyok. Passzívház egyszerűen: Képzelj el egy fóliaházat ami kívülről le van szigetelve. szellőztetés csak gépí úton. Ezért a légtömörséget tökéletesen megoldják, ezt minősítéskor mérik is. Elektromos ellátásra folyamatosan szükség van. Drága gépészet. Drága kivitelezés.

Én inkább maradok a fokozott energiatakarékos épületnél. Hőtechnikailag a határoló szerkezetei megegyeznek a passzívházéval. szellőzés lehet gépí, vagy légnyomás-különbözeten alapuló. Ha későbbiekben napelem felszerelésénél már beszélhetünk pozitív házról. Több energiát termel mint fogyaszt. stb. bruttó 180 ezer/nm-től már elérhetők.

2015. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha jól értelek akkor olcsóbban felépíthetek egy olyan házat ami több energiát állit elő mint amit elfogyaszt?
2015. febr. 8. 21:52
 7/9 A kérdező kommentje:
Számolgattam egy kicsit :-) 80 négyzetméteres fokozottan energiatakarékos ház kb 15 milliobol jön ki, passzivház meg 20 milliobol. Ez igy mennyire reális?
2015. febr. 9. 08:43
 8/9 anonim ***** válasza:

én azt mondanám, hogy a maradt pénzből kalkulálhatsz plussz dolgokra. mert egy 5 millás napelemrendszer sokat ér(oda-vissza órával), és a villamos energiád akár nulla is lehet így. de akár fűthetsz is vele.

vidéken pedig a sok áramszünet miatt inkább érdemes kalkulálni áram nélküli rendszerekre is. így tömekályhával olcsón,jól kifűthető egy ilyen ház.

2015. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 petyya válasza:

Nos a minősítés csak fölösleges 2 azaz kettő millió forintodba fog kerülni (a Darmstadti minősítési eljárás dijja Bleierdortest csomóponti részletrajzok et cetera).

Sok előnye van egy passzívháznak (állandó hőmérséklet folyamatos friss levegő mintha nyáron nyitott ablak mellett aludnál stb) Hátrány a szigeteletlen hagyományos rendszerű házakhoz képest amire már enedéjt sem kapsz mert nem teljesíti a hőtehnikai normákat a kb 10-15%-nyi árkülönbözet. Emlegetik hogy drága a légteknika ez igaz de nem kell kiépíteni központi fűtés rendszert nem kell kazán és kémény nem kell szellőztess amivel csak kidobod a meleget télen nyáron jó időben persze kikapcsolod és szellőztetsz mert minek is menne.

Ha egésszében nézed egy magas energiatudatos házba vannak folyamatos kiadások a fűtésre passzívházban ez a töredéke.

Javaslom ezeket nézd meg [link] [link] és arra az esetre ha mégis belevágnál egy passzív vagy energiatakarékos ház építésébe ajánlom magunkat [link]

2015. febr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!