Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Saját ház építésekor az...

Saját ház építésekor az építtető nem vehet részt semmilyen munkafolyamatban?

Figyelt kérdés
Gondolok ilyenre, hogy alapásás. Markoló nélkül már nem is lehet állítólag. Vizet is szereltem magamnak, fűtést is, de új házon minden csak papírral megy igaz? Csak szakember minden munkafolyamatra? Generálkivitelező nélkül készülne a ház.
2015. febr. 8. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem. Csak olyan folyamatot csinálhatsz pl villanyszerelés ami nincs benne a szerződésbe.

Én amikor egy szintet építtettem a házamra direkt így kötöttük meg hogy a villanyszerelés nem a cég munkája mivel villanyszerelő vagyok így azt magam csinálom, de mivel még nincs vizsgám meg semmi hivatalos papírom arról hogy a villanyórát bekössem magamnak meg rá a szolgáltató hálózatára így arra ki kellett hívjam őket, pedig megtudnám csinálni, csak ehhez még nincs jogosultságom. És ezt a kivitelező cég megtudta volna oldani mert nekik szerződésük van a cégekkel erre, így nekem ez picit drágább mulatság volt, de annyiból sokat spóroltam hogy az anyagot magam gyűjtögettem össze cégen belül megkaptam a maradékokat meg segítséget is kaptam 2 kollégámtól 3 üveg sörért cserébe.

2015. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak elektromos építési naplóval építkezhetsz. Minden olyan munkát amihez szakmai végzettség szükséges csak akkor végezhetsz a saját házadon, ha rendelkezel vele, ez vonatkozik közvetlen családtagra is. Segédmunkát végezhetsz. Alapásás segédmunka. Ha egyedül viszed végig az építkezést nagy fába vágod a fejszét. Minden saját munkához felelős műszaki vezető kell. És minden szerződött vállalkozásnak. Ha nem generálkivitelező az építő akkor fel kell venni egy műszaki ellenőrt is.
2015. febr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem egyedül akarom végigvinni, dehogyis. Csak egy csomó dolog menne sajátkezűleg,alapásáson kívül is, de nincs róla sajnos papír...
2015. febr. 8. 17:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem kell a banknál elszámolnod a hitel miatt, akkor csak a szerkezetkész állapot eléréséig kellenek a szakemberek és a felelős műszaki vezető. A belső munkálatokat víz, villany, fűtés szerelés, vakolás, burkolás csinálhatod magad is.

Igen, a villanyt is, mert a szolgáltató csak a mérőóráig felel a kivitelezésért, azután már nem érdekli semmi. No meg persze a gázkészülék beépítését kell szakembernek végeznie, amit rákötés előtt a szolgáltató ellenőriz.

2015. febr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Most építettem magamnak én is.

Csak a szerkezetkész állapotig volt kivételező.

Víz, villany, gipszkarton, ablakok, burkolás - sajtkézzel.

Nem volt probléma vele.

2015. febr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Amíg nem volt az elektromos napló addig mehetett így. A naplót folyamatában tudják ellenőrizni a hatóságok, ki sem kell menniük. A nem megfelelő vezetésért is bírságolnak. Fel kell tölteni a szerződéseket, beépített anyagok teljesítménynyilatkozatát stb.Nem javaslom a szakmunkát ha nincs rá papír. 2-es voltam.
2015. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!