Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Normális, hogy viszonylag új...

Normális, hogy viszonylag új építésű házban repedeznek a falak? (4 éve épült fel) Hajszálrepedések a plafonon, a járólap és a fal találkozásánál, vagy a plafon és a fal találkozásánál?

Figyelt kérdés
Van egy a tetőtérben, ami a tűzfal tetején van, ahol találkozik a plafonnal és ez kb. majdnem 1!! cm, de télen ekkora csak, nyáron összehúzódik, aztán télen megint kitágul. De vannak a függőleges falakon is középen vízszintes repedések.
2015. febr. 16. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
igen, normális
2015. febr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen,mert minden igazodok ,és szárad.

A 100 éves ház meg azért repedezik,mert régi .

2015. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, az építés utáni évben gyakoriak az apró repedések, ahogy már írták, a száradás miatt.

Mondjuk az 1 centi az kicsit soknak tűnik, de a tűzfal mellett lehet, hogy ez normális.

2015. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azért megreklamálnám az építtetőnél.

Egyrészt tudjon róla, másrészt, legalább valamilyen sziloplaszttal húzzák ki. Ne legyen élősködők tanyája

2015. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha egycentis repedések is vannak, akkor az komoly építészeti, alapozási, anyag-kispórolási dolgokra vezethető vissza.

A sok hajszálrepedés sem normális!


Sajnos az eladásra épített házak legtöbbje ilyen...

2015. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi magunk építettük a két kezünkkel, úgyhogy én már reklamáltam férjemnél, de ő is azt mondta ez normális, csak azért kérdeztem meg itt, hogy megnyugodjak. Biztos, hogy az 1 cm a hőmérséklet miatt tágul, szűkül, és tűzfalnál van, nem tartófal, de nem nyugodtam meg!
2015. febr. 17. 12:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha a centis repedések "normálisak" lennének, akkor mindenkinek a házán lennének ekkora repedések!

Gondolom bejár néhány ismerőshöz, ahol láthatja, hogy nincsenek hasonló méretű hézagok a falon.

Igaz??


Természetesen nem kell rögtön kétségbeesni.

A milliméteres repedésekkel nincsen baj ha megállnak, viszont a nagyobbakat jobb szemmel tartani.

Ilyenkor azt kell figyelni, hogy nem reped-e tovább, ill. nem nő-e a tovább a hézag.

2015. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nyilván nem arra a cm-es repedésre írták a többiek, hogy normális, hanem a hajszálrepedésre! Azt meg a leírtak alapján láthatja, hogy figyelgetjük, mert írtam, hogy télen-nyáron váltakozva tágul-szűkül! Nem akarok kötekedni, csak nem értek egyet a válasza hangnemével, mert hülyének néz. Köszönöm a válaszát egyébként...
2015. febr. 19. 08:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Én 1,5 éve építettem, de nincsen semmilyen repedés a falakon.

Igaz nincsen tűzfalam sem mert egy domb oldalba építettem bele és így zöld tetőm van csak.

2015. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!