Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 5-rétegű alu/műanyag vagy...

5-rétegű alu/műanyag vagy polipropiléén csővet használnátok ide?

Figyelt kérdés
Szeretnék padlófűtést és radiátoros fűtést is a lakásba.A padlófűtés ugye nem kérdés,az spec oxigéndiffúzió mentes cső,de a radiátoros fűtéshez milyet használjak? Utálom ha látszanak a fűtéscsövek,nekem az tetszik ha a radiátorból a cső rögtön a mögöttelévő falba csatlakozik,és a falban megy a cső-Mivel fel lesz törve az egész padló a padlófűtés miatt,igy arra gondoltam hogy ugyan itt a fal melett a padlóban vinném a radiátor fűtéscsöveit is.A kettő közúl melyik cső lenne erre a jobb? Az ár most nem érdekel,ez csak elméleti kérdés!

2015. febr. 24. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem ötrétegű csővel csinálták a fűtésrendszert, a kivitelezőre bíztam, és ezt választotta.
2015. febr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bence_ ***** válasza:
Öt rétegűt
2015. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nyilván a műanyag cső a helyes válasz.

Az azonban fura, hogy minek akarsz radiátoros fűtést a padlófűtés mellé, és azt is kérdés, hogy hány fokos vízzel akarod ezt üzemeltetni?

mert ugye a padlófűtéshez 40°C kell, a radiátorhoz pedig 60+°C...

2015. febr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen mind a kettőt szeretném üzemeltetni,mert a padlófűtés nehezebben melegszik fel,de a radiátor hamarabb befűt,utána majd a padlófűtés tartja a hőt.Szóval a radiátornak kell csak ez a műanyag cső,amiben 60-80fokos víz lenne(vegyestüzeléssel is menne) Egy PP TR vagy PPRC 95fokig bírja a meleget tartősan,nem tudom az 5rétegű mennyit bír.
2015. febr. 25. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha már bontás akkor mindenképp alupex cső, lehetőleg két osztót és két gyüjtőt tegyél be értelemszerűen annyi köröset amennyi lesz a padlófűtés és a radiátoros fütés. pl 4 helység lesz fűtve padló+radiátorral akkor 4 db 4es osztó kell, persze a padlófütéshez még majd kell vmi hőcserélő+keverőszelep vagy még sok más megoldás létezik az a lényeg h ne legyen csak max 35-40 C fokos a padlófűtés vize
2015. febr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most látom h vegyes kazán van, tegyél be egy puffer tárolót sokkal könnyebb lesz visszakeverni a vizhőfokot, és kényelmesebb lesz a fűtés, viszont igy 3 keringetőszivattyú kell, ha érdekel akkor lerajzolom neked hogy kell megoldani
2015. febr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 6. hozzászóló! Igaz nem ez volt a kérdés,de ha ezt lerajzolnád nekem azt megköszönném!
2015. febr. 26. 20:50
 8/8 anonim ***** válasza:
A radiátorok árát inkább költs szigetelésre.
2015. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!