Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Aljzatbeton: normális elvárás...

Aljzatbeton: normális elvárás az részemről, hogy az új aljzatbetonom egyenes legyen, és ne kelljen egyből padloponozni burkolás előtt? Kőműves szerint padlopon mindig kel, szerintem meg nem.

Figyelt kérdés

2015. márc. 3. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani, de ahhoz nagyon jó (=drága) kőművesnek, nagyon jó alapnak és nagyon jó körülményeknek kell lennie, hogy megvalósuljon. Olcsóbb, ha csinálnak egy nagyjából sík alapot, aztán valóban síkká teszik padloponnal. Ezért csinálják általában így.
2015. márc. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első butaságot ír. Mi az hogy egy normális kőműves nem tudja síkba húzni a betont járólap alá? Általában laminált alá szoktak aljzat kiegyenlíteni.
2015. márc. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Marhaság az 1-es válasza. Padlopon akkor kell ha én húznám a betont. Nálam az egész ház aljzatát meg tudták padlopon nélkül csinálni. Ha nem tudta volna egyenesre húzni haza is küldtem volna.
2015. márc. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én magam szebben lehúztam a házunk betonját, mint a legtöbb kőműves, gyönyörű lett és vízben is van, nem hullámzik.


De ahova nem burkolsz, ott mindenképp célszerű a padlopon, akármilyen egyenes a betonfelület, mivel az sosem lesz sima és kopásálló.


Burkolni is szebben lehet padloponra, mivel a beton sosem lesz tökéletesen sima.


De padloponoztam már nagyjából lehúzott betonra, szar volt, sokat kellett leönteni, hogy egyenes legyen.


Szóval szerintem követeld meg a tökéletes minőséget, legyen vízbe, ne legyen hullámos a felszíne, aztán 2-3mm padloponnal az egész felületet öntsétek le, szépen. Egy zsák 5-7m2 elég, 3000 körül kapsz már vagy alatta. Ha szar a felület, 3-5m2 elég csak egy zsák.

2015. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja de ha kontár a burkolód, akkor mindegy, milyen a felület :)

A tökéletesen vakolt pozitív sarokra úgy rakták fel a csempét élben, hogy alul futott a fallal felül meg 1,5cm kijebb volt. Rákérdek, erre a válasz, ennyi volt a falban. Ahhha. Fogtam a 2m-est rátette a falra tök függőben van a csempe meg bukik. Vissza is lett szedve. Mert a marha az első sorra rátette a koszos 1m-es vízmértékét az oldalára már nem. Holott én azzal kezdeném, hogy megnézem, milyen a fal. Ezután burkolót se hívtam...

2015. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!