Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan oldható meg, hogy egy...

Hogyan oldható meg, hogy egy teljes utcában legyen vezetékes ivóvíz?

Figyelt kérdés
Kb. egy 250 m hosszú összekötő utcáról van szó, 4 külön telekkel, egyiken sincs víz. Ha a vízmű elküld és nem foglalkozik a témával mit lehet tenni?? :/
2015. márc. 11. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
Örülni lehet. Mert fúratsz egy kutat amiből ingyen és korlátlan mennyiségben lesz vized. És nem kell mások profitját termelve fizetned alapdíjat, köbméterdíjat, vízóra csere díjat.
2015. márc. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
És a szennyvizet hogy oldja meg? Horribilis környezet terhelési díj van a szikkasztós aknákra...
2015. márc. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

Egykori szülőfalumban minden ház önmaga oldotta meg a víz és szennyvíz kérdését. Tiszta vize volt minden lakónak. Aztán jött a profitéhségen alapuló szemlélet és vezetékes vízre beszélték rá a lakosságot. Onnantól az idősek a csekkjeik felett sírdogáltak és mondogatták hogy ezért dolgozhattak egy életen át az országért hogy mára a rabszolgaságnak egy egyedi formája valósuljon meg.

Persze nem a modern dolgoknak az ellenzői, hanem ha valami nagyobb szolgasággal jár mint egy korábbi megoldás volt, akkor az NEM modern.

Például a gáz sem modern, igaz hogy nem kell fát vágni, de ha alapdíja van a semmiért és a gáz fűtőértéke úgy van beállítva hogy leginkább csak az órát pörgesse és drága is, akkor abban mi a fene a modern? Rabszolgaság az ókorban is volt.

Sőt jártam már olyan embereknél akik a gáz ellenére nagykabátban voltak és úgy aludtak. A drága víz miatt meg szinte alig fürödtek. Akkor most egy modern világ felé haladunk vagy egy betegesen profitéhes világ felé?

2015. márc. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, te se lehetsz egy sikeres ember.

A gáznál van alapdíj. Amiért számláznak, hibát hárítanak el,ügyfélszolgálatot tartanak fent, biztosítják a gázellátást. Biztosítanak számodra egy mérő órát, és egy nyomáscsökkentőt. Az órát néhány évente cserélik. Kíváncsi lennék, ha neked kellene vásárolni, az hogy esne.

Amúgy ha nem tetszik, vissza lehet mondani, és lehet palackos gázzal is üzemeltetni a berendezéseidet.


A gáz szolgáltatásnál nem az órát pörgeti,és nem köbméter után fizetsz, hanem elfogyasztott energia után.

Folyamatosan monitorozzák, a gáz minőségét. Ha gyengébb minőségű gáz érkezik, akkor olcsóbb a köbméterre vetített díja, ha jobb minőségű, akkor drágább.

Tudom, hogy piszok nehéz az értő olvasás, de egyszer próbáld meg értelmezni is a számlán látottakat. Hidd el még valamire viheted az életben. Tudom tudom erről is azorbán tehet...

2015. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Csak hogy már a kútfúrás sem olyan egyszerű dolog,mint az évekkel ezelőtt volt.Pontosan ugyan nem tudom ,de kb 10-15 mig az önkormányzat is ad rá engedélyt.Ezen felül meg valami vízűgyi hatósághoz kell fordulni .Ebben az esetben már víz órát is kell feszerelni,és fizetni is kell .

Természetesen a vizet be is kell vizsgáltatni,fogyasztásra alkalmas e .nem egy olcsó befektetés ,ha pl 10 ezer/m a fúrás költsége még .

Aztán a villanyt is fizetni kell,mert a szivattyút is müködteti valami .

Szerintem meg kell keresni az önkormányzatot,próbáljanak segiteni ebben .

2015. márc. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó, te se lehetsz egy sikeres ember."

Az idősek nevében írtam akik a leírtak miatt keseregnek. Nekem nincs gázom.

2015. márc. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem az idősek nevébe se írj butaságokat. Tényleg nem mindenki olyan szűk látókörű mint te. Még akkor sem, ha idős.


Most írhatnék egy történetet arról, hogy a mi a különbség egy ásott kút, és a vezetékes víz között, de ne menjünk bele. Maradjunk annyiba, hogy az egyik nem alkalmas az emberi fogyasztásra...

2015. márc. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A betegen ágyban fekvő idősek nem biztos hogy gép elé tudnak ülni. Nem írtam valótlanságokat, csak azt amiért az idősek elégedetlenek.

---

Persze akkor is meglepő hogy a sikeressséget azzal mérik hogy ki tudja jobban átverni és kizsákmányolni a másikat, ki tud munka nélkül több vagyont összelopni.

Gondolom magától értetődik hogy a mai brókerbotrány szélhámosai meg csúcssikeresek.

2015. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves 6 os miből gondolod hogy nem egy sikeres ember vagyok ?? Én a kérdésre,és az adott válaszokra válaszoltam .

Kicsit járatos vagyok az ilyen témában ,mert pár éve érintettek .Hogy neked van e gázod vagy nincs ,nem tudom mi köze a kérdéshez .

2015. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"a mai brókerbotrány szélhámosai meg csúcssikeresek."

Kifelejtettem, hogy az őket lebuktatók és ellenük eljárók meg szűk látókörűek. Elég sötét szemlélet ez, nem? Mint az ókorban.

2015. márc. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!