Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Faházat szeretnék építeni...

Túramotoros kérdése:

Faházat szeretnék építeni nyaraló céljából. Építési tanácsokat szeretnék kkérni? Olcsón bontott anyagból hogyan lehetne? Háloszoba konyha fürdő szoba összehozni.

Figyelt kérdés

Gerenda több méretben,50*50cm es pala,osb lapok, ck lap..egy vékony beton alapot adnánk neki.Nincs eggyellőre elképzelésem sem hogy max 300.000ft lenne rá,nézegettem neten a bontott anyagokat egyellőre nem vettem semmit szeretnék építési tanácsokat kérni.Hprgászfaház vagy pici nyaraló féle nekem megfelelne.Segítségetek köszönöm

fotók az alapokról,leírás az épitkezés menetéről stb kéne


2015. márc. 22. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak az engedélyek+ tervek kb 100-150 ezerbe kerülnek!


Ha meg ezek nélkül szándékozol építeni, akkor számíts egy esetleges büntetésre, és kötelező lebontásra...

2015. márc. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem olcsóbb és egyszerűbb egy lakókocsit megvenni, telepítésre már kapsz ~150ezerért.
2015. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Horgásztavak mellett amiket lehet látni alap nélküli elbontható kis faházak amik 4-6 beton tuskón vannak rájuk nem kell engedély mert kerti szerszámos faháznak minősülnek.Az összerakás folyamatában,az alaptól azaz az aljától a tetőszerkezetig úgy hogy a legolcsóbban jöjjön ki tudtok segíteni?Kivitelezővel beszéltem személyesen és ő mondta hogy ezekre nbem kell engedély mert nincs alapja.

Nem puccerályos faszerkezetű lakó házról van szó hanem egy nagyobb pl 6 szor6 méteres fa szerszámos házról.Olyan mint amit a praktikerben lehet kapni csak ez nagyobb lenne azoknak sem kell semmilyen alap teheted a sivár fűre is

2015. márc. 22. 19:26
 4/12 A kérdező kommentje:
Van egy knaus lakókocsim de nyaranta kint szeretnénk lakni és kényelmesebb lenne egy faházban télen pedig bejönnénk albérletbe a városba
2015. márc. 22. 19:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Te írtad:

"vékony beton alapot adnánk neki"

2015. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2015. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor simán pár talpon állo faház lenne....felépítési elvben tudna valaki segíteni?Pl lábakon állna vagy beton tuskókon 1kis egyszerű kerti faház....nem kell tudni a rendeknek hogy mi van bent
2015. márc. 22. 21:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező ha nem értesz hozzá ne erőltesd... Az első télen normális alap nélkül a talajfagy megtáncoltatná az egészet.

Milyen fából csinálnád? Első évben megjelennének a rothadást okozó gombák. Gyakorlatilag életveszélyes a dolog.

2015. márc. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Fogom a fejem.Egy horgásztó mellett 10szer nagyobb pára tartalom van és azok sem rohadnak valamint ott is mindegyik talpakon áll
2015. márc. 23. 12:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, csak lehet, azt nem 300ezerből építették...
2015. márc. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!