Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért pont Amerikában van...

Miért pont Amerikában van nagy divatja a kerítés nélküli családi házaknak?

Figyelt kérdés

Bárki odamehet az ajtóhoz, ablakhoz, tökmindegy. Nagyon sok helyen egyáltalán nincs kerítés a házak előtt.


Amikor épp Amerika az a hely is, ahol kb. mindenkinek van éles lőfegyvere és beszerezni is nagyon könnyű.



2015. márc. 22. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Azt hiszem a második mondatoddal kb. megválaszoltad a kérdésedet is.


Na jó, csak egy példa egyes államokban mekkora szentsége van a magántulajdonnak: Atlanta közelében eltévedtünk, és meg fordultunk egy kocsibejárón. A velünk utazó helyi emberke nem kapott levegőt, mert arrafelé az ilyen dolog nem szokás! Pedig gyakorlatilag a puszta közepén egy farm bejárata volt, a ház is még több száz méterre volt...


Más: egy ismerősöm Ausztráliában lakik, és a közelmúltig az ajtókat se zárták be, de amióta a kormány politikájának következtében megnőtt az ázsiai bevándorlók száma, nekik is be kell zárkózniuk. Pedig eredetileg egy fegyenc sziget volt...

2015. márc. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Nem csak ott nincs kerítés. Német rokonainknál sincs, és nálunk sem. Nem mindegy? Ha lakásban élsz, akkor sem vesz körbe szeparált kerítés.
2015. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Ez a dolog erősen függ a környéktől is. Régebben felénk sem volt mindenkinek kerítés, mostanában a városból kiköltözők húznak fel berlini falakat a házuk köré.


Meg ahogy láttam, Amerikában a ház előtti részen nem szokott kerítés lenni, vagy csak díszkerítés, és a ház mellett, mögött van kerített udvar. Meg talán a törvényeik miatt jobban is figyelnek arra hogy épp ki területén járnak, míg nálunk cigány, magyar, mindegyik úgy gondolkozik hogy ami nincs lekerítve az az enyém is... Meg szerintem alapból nem is nagyon használják a ház előtti területet, nyírják rajta a füvet, meg nő a bokor, és annyi.

2015. márc. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, a ház mögötti kert még el van kerítve, de elől semmi. Engem idegesítene az ilyen. Ha bárki bármikor bekopoghatna, közvetlenül az utcáról. Egyetlen ajtó, ablak választja el az utcától az otthont, szerintem borzasztó. Semmi kapu, kerítés.


Máshol sem értem azt, hogy nagy, komoly, drága házak alacsony, ilyen-olyan díszes kerítéssel vannak csak körbe véve, de az is több, mint a semmi. Jelzi, hogy az ott már magánterület.

2015. márc. 22. 23:39
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Nálam is csak egy pici, kb térdig érő kis kerítés van a ház előtt, az is csak dísznek, hiszen a garázshoz és bejárati ajtóhoz vezető járdánál az sincs. Az elmúlt 15 évben még senki se akart az ablakomnál bebámulni.


Kb ugyanolyan, mint a közvetlenül utcafrontra épített házaknál (olyanból azért elég sok van), ott se szoktak az emberek odamenni és bemámulni az ablakokon.

2015. márc. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát itt Pesten az utca frontos házak pl. nagyon sok szét van firkálva. Ezt sem tartom szerencsésnek, sőt még rosszabb, mint az amerikai példa. Hogy közvetlenül a ház mellett, az ablak alatt ott a járda, ott járkál mindenki.
2015. márc. 23. 04:25
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ott nem élnek cigányok.
2015. márc. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mondom, más a mentalitás, ott az a megszokott, hogy bárki odasétálhat a ház elé, bekopoghat, náluk az a "magánélet" határa. És valószínűleg jobban tiszteletben is tartják a másik birtokának határait. Ilyen szempontból mi távolságtartóbbak vagyunk, és jobban szeretjük távol érezni magunkat a többiektől. Na meg nem is igazán tisztelünk semmit ami másé...
2015. márc. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mert ott lesz....ják mit csinál a másik, sok helyen még függöny sincs, mégsem leselkednek át egymáshoz.
2015. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát így már értem. Köszönöm a felvilágosítást.


Csak azért volt furcsa, mert ugye pont Amerika az a hely, ahol a legkönnyebb éles lőfegyverhez jutni, meg gyakoriak az autósüldözések és még sok más rengeteg bűncselekmény.

2015. márc. 24. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!