Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen következménnyel jár,...

Milyen következménnyel jár, ha a megengedettnél jobban beépítem a telkemet, illetve engedély kérés nélkül építkezek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ez alatt arra,hogy....venni akarok egy külterületi ingatlant/telket,ahová ki szándékszom költözni.....ennek megfelelően szeretnék egy személyre szabott házat építeni rá,de a megengedett 3% az nagyon kicsi. Ez által arra gondoltam,hogy pénz spórolás végett kihagyom az engedély kéréses részét a dolognak illetve 3 helyett 5-7%-ot építek be.Viszont nem tudom,hogy ha számon kérik rajtam egyszer,akkor mi tévő leszek/lennék.

2015. márc. 31. 00:52
 1/10 Sayrux ***** válasza:

Üdv!


Ha lebuksz akkor bírság az biztos lesz, legrosszabb esetben bontás. ha kihúzod 10 évig akkor maradhat az épület. De a nagyobb községek többsége évente lerepülteti a települést. Mivel egyre több pénzt megvonnak az önkoriktól, így szépen lassan áttérnek ezeknek a kiszűrésére a pénzforrás miatt.

Én biztos nem ölnék bele több milliót, hogy utána akár több millióért bontsam is le.


Üdv

2015. márc. 31. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az epitesi engedelyhez csatolni kell a terveket. Amennyiben az onkormanyzat muszaki ellenore eszreveszi, hogy nem az epult meg, ami a terveken van, siman lebontathatja a te koltsegeden, es emellett meg is birsagol. Biztos, hogy erre az utra akarsz lepni?
2015. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Drága lesz a spórolás...
2015. márc. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha engedély nélkül építesz, akkor súlyos pénzbírságot kapsz ÉS lebontatják az illegálisan épült épületet.


A 10 év valóban igaz. Kérdés, ha esetleg ki is húznád 10 évig (ami szinte esélytelen), akkor hogyan bizonyítanád, hogy több, mint 10 éve épült?

2015. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés.Engem amúgy érdekelne az is hogy hogyan jött hogy kültelekre csak 3 % beépíthetőség engedélyezett???
2015. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg annak megakadalyozasara van ilyen beepithetosegi hatar huzva, hogy mindenki kikoltozzon 'kulteruletre', aztan hirtelen az onkormanyzat dolga legyen utat epiteni, kozvilagitast epiteni, ovodat epiteni, stb. stb. stb.
2015. ápr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó de mi értelme korlátok közé szorítani a beépítést..?

És abból a temérdek adóból,illetékből,súlyadóból,parkolási díjakból stb amit gyakorlatilag a semmiért fizetünk nekik,azt igazán lehetne hasznos dolgokra is és ránk költeni..

2015. ápr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

'Jó de mi értelme korlátok közé szorítani a beépítést..? '


na meg egyszer: azert, mert az onkormanyzatok igy is az allami tamogatastol fuggnek, a helyi adobevetelek abszolute nem fedezik a koltsegeket. Van fogalmad rola mennyibe kerul az ut, a vilagitas, a kozmuvek kiepitese es uzemeltetese?

2015. ápr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem vagyok biztos,hogy erre az útra akarok lépni,ezért kérdezek előbb :) Egyébként pedig egy ismerősöm is így cselekedett....20-30 éve épült a házikó...és a kutya sem nézett rá.Továbbá szerintem sem korrekt ez a 3%,mert azzal,hogy az emberek kiköltöznek ezekre a helyekre...többnyire azzal a céllal teszik,hogy függetlenné váljanak a közművektől és ezzel elfogadják azt,hogy esetleg föld úton közlekednek....de pl nem kell fizetni a vízért mert van fúrt kút,esetleg nincs gázszámla,mert ha okosan van megoldva a dolog akkor fával is nagyon jól lehet tüzelni és spórolni.Persze van aki azért megy külterületre mert nem futja jobbra,de ezek meg nem fognak aszfaltozás miatt pattogni :) De természetesen ez csak az egyéni személyes véleményem.
2015. ápr. 11. 16:17
 10/10 Sayrux ***** válasza:

Üdv!


A külterületi mezőgazdasági területeknél azért van csak 3% beépítettség mert gyakorlatilag mezőgazdasági termelésre használják a földet és ahhoz tudj építeni kiszolgáló létesítményt. 20-30 éve nem nézték ilyen szigorúan és nem is volt ilyen jó technológia mint ma.

A fúrt kútért is fizetni kell, ugyanis ami a föld alatt van az mind az államé, így a fúrt kutat is be kell jelenteni és díjat kell utána fizetni csak ezt a többsége nem teszi meg.

2015. ápr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!