Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hova érdemes a szobákat helyezni?

Hova érdemes a szobákat helyezni?

Figyelt kérdés

Az építtető szerint hátul van a nappali és a konyha, az utcafronton meg a szobák.

Szerintem meg a szobák oldalt is lehetnek vagy hátul egymás mellett. Miért kéne, hogy a 2 szoba elöl legyen?



2015. ápr. 24. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Ahova az épittetö akarja. Neked mi közöd van hozzá?
2015. ápr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én vagyok az építtető.

Az építő mondta ezt. De én nem akarom, h a szobák elöl legyenek

2015. ápr. 24. 18:21
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
"Az építtető szerint ........ Szerintem meg" A kérdésedböl idéztem. Akkor hogyan is van?
2015. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Aki fizet az dönt,ennyi. A napsütést vedd figyelembe.
2015. ápr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyilván arra is van igény, hogy az ember normál napi tevékenysége közben kilásson az utcára, lássa, hogy ki csenget a kapuban stb. Az utcafront nyilván a legzajosabb, tehát hálószobát ide nem tanácsos helyezni. Tájolási szempont, hogy hálószoba inkább északra-keletre nézzen, ne ébressze fel a fény az alvót. Nappali esetében a sok fény előnyös, de a túlzott felmelegedés nem. Fürdőszobánál viszont előnyös a meleg, esetleg déli-nyugati fekvés. Figyelembe kell venni, hogy illetéktelenek ne bámuljanak be az ember szájába és a kilátás is legyen megfelelő, tehát nappali ne tűzfalra nézzen vagy rendezetlen területre.
2015. ápr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, ez egy összetett dolog. Egy jó építész össze tudja hangolni a helyi adottságokat és az építtető akaratát, adott esetben jobb belátásra is téríti. Mindkettőnek megvannak az "előnyei" és "hátrányai" vagy inkább adottságai.


"hálószoba inkább északra-keletre nézzen"

Nagyjából alapszabály hogy északra maximum annyi ablakot nyitunk, ami feltétlenül szükséges, és észak felé nem orientálunk folyamatos tartózkodásra szolgáló tereket, mert az északi oldal a legsötétebb, és az hűl a legjobban.


"Fürdőszobánál viszont előnyös a meleg, esetleg déli-nyugati"

Alapvetően a fürdőszobák inkább másodrendű helyiségek, így szokás északra helyezni őket, így puffer zónát alkotnak a fűtött terek és az északi oldal között. Bár az tény hogy így a legtöbb esetben baromi hideg van a reggeli zuhanynál. :)

2015. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Összetett dolgok ezek. Nem mindig olyan akár a telek fekvése, hogy ideálisan megoldható legyen a dolog. Mi átépíttettünk egy házat, benapozást tekintve nem az igazi, de ez van. A lehetőségeket és a sajét igényeinket vettük figyelembe, az építésznek más volt a véleménye (kisebb szobákat akart tök felesleges plusz fürdővel), de mi fizetjük és mi élünk benne, nekünk így jó.

Nálunk speciel 2 normál szoba van (nincs hálószoba, mindkettő mindenes szoba, egyetlen személy számára), az egyik napos, a másik árnyékos, az egyik előre néz, a másik hátra. Nincs ezzel semmi baj. Nekem speciel előny, ha reggel besüt a szobába a nap, ahol alszom, sajnos nem ébreszt fel, pedig szeretném.

2015. ápr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nem akarom, hogy belássanak..redőny ide vagy oda. Amúgy tök csendes környék, de én inkább a diófára,hátsó szép füves kertre néző helyet választanám egyik szobának.
2015. ápr. 24. 20:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha már az építésnél tartotok, akkor késő! Ezeket a dolgokat még a tervezéskor kell eldönteni!

Mellesleg nekem is az utca fronton van a nappali-étkező-konyha, hátul a kertre néző oldalon pedig a hálószobák. A kettő között pedig mosókonyha és fürdőszoba.

2015. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia


Én közöltem a tervezővel, hogy amit csinált nekem nem tetszett és ide kérem ezt a szobát, oda meg a nappalit.

Ő is mondott érveket, amit figyelembe vettem és végül így készült el a a terv.


Soha nincs késő.

Módosítani a terveket még mindig olcsóbb mint bánkódva élni a házadba.

2015. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!