Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Sarok kád oldal burkolásnál...

Sarok kád oldal burkolásnál mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy az akril kádunk oldalát leburkolom csempével.

Úgy érzem képes lennék megcsinálni, csak egy kis irány mutatás kellene mire kell odafigyelni.


A fal szerkezetet Ytongból kirakom ragasztóval rögzítem. Az ívnél az Ytongokat akkora méretre vágom mint a csempe szélessége, hogy tudjam szépen követni az ívet. Szerelőnyílást elkészítem. Leburkolom majd fugázom.


Mi az amire nagyon figyelni kell, hogy avégeredmény jó is legyen és szép?



2015. máj. 5. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem normál csempével nehéz ezt csinálni, ha nem vagy szakember. Nem is tudom, hogy csinálják, talán jár erre egy, aki elmondja. Mi ezért csináltuk azt, hogy mozaikcsempét vettünk, ami egy hálóra van felragasztva, nagyjából olyan 30x30-as és azt tudod ívben is ragasztani. Illetve még amit el tudok képzelni az a hosszúkás csempe olyan ívben, ahogy az ytongokat rakod.
2015. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
ilyen rövid felületen a csempét csak akkor tudod ívben rakni ha kb 4-5 cm széles csíkokra vágod
2015. máj. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen így tervezem, olyan a csempém, hogy csíkos, azaz be vannak vagdosva gyárilag ahova fuga megy (így mintha 4 vékony lapból lenne)... na középen a vágásnál kettévágom és kész is a keskeny 2 db csempém. Remélem jó lesz. Az ytongot is e szerint fogom méretezni.
2015. máj. 5. 20:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A csempét nem kell vágnod, simán el tudod törni a nútoknál.

Az ytongokat vágd félbe, hogy közelebb legyen az íveshez a végeredmény. A szerelőnyílásnál szerencsés lenne, ha egész ytongot és lapot tudnál betenni, akkor nem kell méregdrága revíziós ajtót venned.

2015. máj. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fura, nekem simán kirakta a burkoló 15x20-as csempével a kád oldalát. Igaz egy fél napig csak Ytongot fűrészelt. Ha érdekel majd leírhatom bővebben is.

Valami hasonló a miénk:

[link]

Persze ez már 12 éve volt, azóta a divat is változott. Ha az alábbi képen látható módon csinálod, akkor nem kell sokat gondolkozni:

[link]

2015. máj. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a jó tanácsokat!


"Valami hasonló a miénk:

[link]


Ez a fajta tetszik, ezt szeretném megcsinálni.

2015. máj. 6. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!