Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fa födém fölé mit érdemes...

Fa födém fölé mit érdemes tenni? Lehet fölé betonozni?

Figyelt kérdés

A ház egyik fele beton födémes, de a hozzáépített új fél fafödémes.

90 centinként 10-es gerenda került beépítésre. A rész szélessége és hosszúsága is 5.5 m (négyzet alapú, extra még középen gerendák alátámasztva 10 cm vastag téglafallal, majd emeleten tovább ugyanitt habkő van).

A kérdésem az lenne, hogy milyen padlót érdemes fölé tenni?

Most csak deszka, járható hungarocell és laminált van fölötte, de rendesen hajlik a súlyom alatt, meg nagyon hangos ha fent sétál valaki.

Valami erősebbre gondoltam. Lehet-e fölé betonozni, vagy úsztatott beton, vagy más?

Dupla 2 cm-es OSB lapos megoldást máshol próbáltam, és igen hangos volt amikor fent sétáltak. Meg tűz ellen is beton talán jobb.

Kell-e ehhez statikus, vagy építész? Vagy kell-e ilyesmit engedélyeztetni ?

El kell-e fenti habkő falat bontani, hogy egybe legyen emelet betonozva vagy valami, vagy lehet így két félben is?

Elnézést ha butaságokat kérdezek, laikus vagyok eme témakörben.



2015. máj. 13. 17:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem nem lehet. Ha igazán merev betont akarsz akkor vastagnak kell lennie és betonvas is kell bele,az meg igy olyan súlyú lesz,higy nem fogja bírni a fa födém. Ha meg csak egy vékony réteget "rákensz" akkor összerepedezik az egész idővel. De hangsúlyozom nem vagyok szakember,csupán van némi építőipari tapasztalatom.
2015. máj. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elég gyenge ez a fafödém, a megadott adatok alapján nagyon alulméretezett, nem alkalmas huzamos használatra, tárolásra sem. Biztos valami házi barkács. Ha nem akarsz felette semmit, maradhat így, ha igen, akkor új födém kell, ami építési engedély köteles. Lehet az új is fa, egy jól méretezett fafödém nem recseg-ropog, és az áthallás is megoldható.

Lehet, hogy statikus megnézi és elég megerősíteni. Ja, és 10 cm válaszfal nem teherhordó, nem az tartja a gerendákat.

2015. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Pontatlan voltam. 14x14 cm-es gerendákból van 90 cm-enként, amik 5,5m hosszúak.

Igen, tudom, elméletileg a 10cm-es téglafal nem teherhordó, de a gerendák közepén alátámasztva azért segít valamit.

Nem tudom mekkora sújt bírnak el, de elég masszívnak látszik. ami fölötte van falap, az hajlik meg a súlyom alatt, nem a nagy gerendák természetesen. Ezért is érdekelne, lehet-e a fölé betonozni ? Vagy csak OSB + betonit lap mehet oda ?


Betonfödémesíteni meg gondolom horror lenne. Olvastam mindenfélét, lebontani gerendákig mindent, meg utólagos betonkoszorú meg hasonló dolgokról.

2015. máj. 14. 00:31
 4/11 anonim ***** válasza:
ragassz rá enyvel 2cm deszkákat 3 sorban és önmeccő facsavarral fogasd össze. egyenes lesz és brutál erős
2015. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kunu lenke ***** válasza:
100%
Szia.5-5 cm beton mehet rá térhálóval!!A falakba fúrjál lukakat abba betonvasakat tegyél a térhálót kötöződróttal rögzítsd minél több ponton,így a falakra át lehet némi terhelést adni de persze a ház alapját is érdemes lenne megnézni!!!!!
2015. máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Ja és a Bachl-nak van lépésálló hungarocele aminek az egyík oldala OSB-s nút-féderes megoldással!Ez lenne a legpraktikusabb könnyebb és strapabíró!Parketta is mehet rá.
2015. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kunu: Ez a megoldás érdekesen hangzik, de tényleg.

Szóval ha jól értem oldalfalakba lyukak, azokból kilógjon betonvas, és arra rögzíteni térhálósat? Tehát a beton egy részét ezek a betonvasak tartanák.

Egy dolog ami nem tiszta. Középen van végig habkő vagy ytong vagy milyen könnyű fal. Azt szerinted le kell bontani, és egybe betonozni az egészet, vagy két félbe ?

A ház alapján mit kellhet nézni?

2015. máj. 14. 16:43
 8/11 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Az alapot kell megnézni megfelelő-e az egyáltalán a plusz teherviselésre.
2015. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért ez a fölé betonozás elég piszkos munka... Folyik minden felé, még fóliával sem lehet megfogni. Előtte a födémet nem árt aládúcolni! Tény, hogy utána elég szilárd lesz.

Sokkal barátibb megoldás - amit már írtak - hangelnyelő hungarocell réteget kialakítani és ráparkettázni. Ilyen fafödémre csak gipszkarton válaszfal való.

2015. máj. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kunu lenke ***** válasza:
Szia.A betonozáshoz a térháló egybe függő felületet kell képeznie ahhoz,hogy egyenletesen át tudja venni a fafalakra átvinni a terhelés jó részét.
2015. máj. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!