Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan kell elkészíteni a...

Hogyan kell elkészíteni a szerelőbetont? Utána az aljzatot hogyan érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
Szakember csinálja, csak szeretnék a "körmére" nézni, de nem igazán értek hozzá. Először a szerelőbeton készítésre lennék kíváncsi, a föld már ki van szedve(felújítás, eddig homok+döngölt föld). Utána vízszigetelést akarnak+hungarocell és arra az aljzatbeton. Minden részletre kíváncsi vagyok, milyen keverési arány kell, kavicságy fólia kell-e a szerelőbeton alá stb.. A másik kérdés, hogy a lábazatot belülről akarják szigetelni, az aljzatbeton szintjéig. A lábazat és a hungarocell közé bitumenes szigetelő. Ennek a menetére is kíváncsi vagyok.

2015. máj. 10. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szakember csinálja, minek kellene a ""körmére" nézni!?? Azért szakember!brrrr mj: Én is szakember vagyok de nem...
2015. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért mert három szaki volt árajánlatot adni,de mindháron máshogy mondta, a másikat szidta.
2015. máj. 10. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor keress fel egy mérnököt, aki elvállalná a műszaki ellenőrzést egy kis pénzért cserébe. Szerintem ha nem bízol meg bennük, akkor megéri.


Falak alatt egyébként van vízszigetelés? Kell tömörített homokoskavics feltöltés a 10-12 cm vastag (nem szerelőbeton és jobb esetben vasalt) aljzatbeton alá. Arra kerül a vízszigetelés ami lehet például bitumenes vastaglemez 1 rétegben, 10-15 cm-es átfedéssel, lángolvasztással. Utána jön a lépésálló hőszigetelés, ami lehet XPS lap (hungarocell... eléggé tág fogalom) és arra jön egy 6 cm-es vasalatlan aljzatbeton, amire kerül a burkolat a megfelelő rétegrenddel (gondolok itt arra, hogy ha mezei mázas kerámia burkolat, akkor elég egy aljzatkiegyenlítő, arra megy a ragasztó és rá a burkolat; ugyanakkor parkettánál már máshogy van a dolog).


Akármilyen hihetetlen, az építkezés sem annyira egyszerű, mint azt sokan gondolnák. Ráadásul rengeteg buktatót csak egy szakember tudna észrevenni, ott a helyszínen. Egyébként hogy akarják a lábazatot belülről szigetelni? Ezt nem is értem...

2015. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a lábazat szigetelésnél arra gondoltak, hogy felhajtják a bit. lemezt a falra. Vagy a dilatációs szalag lenne? Ez csak egy szoba felújítása, vagy egy egész új háznak álltatok neki?

Műszaki ellenőrt fogadj, ilyen internetes válaszokból sem fogod átlátni a dolgot. Egy műszaki ellenőr ebben a témában min. főiskolát, vagy egyetemet végzett +1 év műszaki ellenőri továbbképzés. Nem véletlen...

2015. máj. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!