Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen indirekt tárolót vegyek?

Milyen indirekt tárolót vegyek?

Figyelt kérdés

Most építjük át a fürdőszobát és a közel 30 éves bojlert cserélni kell, már 5 fő a család és nem tudja teljesíteni az elvárásokat. A vízvezeték szerelő tanácsára indirekt tárolót szeretnénk venni. Mivel amúgy is a fűtés osztó fölött van a bojler így nem nagy átalakítás azt is rákötni. Aristont nem javasolta! Szerinte hajdú, content, FÉG jók és elfogadható az áruk.

Féget néztük, de kicsit megakadtam. Az árán kívűl mi a különbség az alábbi 2 bojler között.


[link]


[link]

A kazán teljes téli időszakban, illetve ősz és tavasz egy időszakában üzemel, így kb. 6 hónapi lenne kazánnal fűtve, egyébként árammal menne a fűtése. Melyiket vegyem meg? Vizes szerint amelyiket gondolom, mind jó.


Illetve a fég tényleg jó? Én csak a gázkazánjait ismerem, de azok szerintem jók. Azt nem is tudtam, hogy bojlert is gyárt.



2015. jún. 5. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy átlagos ember napi melegvízigénye kb 40 liter. Mi ez a 100 literes tároló? Ezt javasolta a vizes öt embernek? Ha gázkazánnal megy a fűtés fölösleges olyan amibe van elektromos fűtés, mert gázzal olcsóbban termelsz melegvizet. Ha vegyestüzeléssel csinálsz akkor min 200 literest szerelnék be, mert annyi tartalékhő mindig van.

Ha mrad ez a megoldás, akkor gondolkozz el azon, hogy mennyit fogyaszt egy ilyen bojler nappali árammal.

2015. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nincs gázunk! Vegyestüzelésű kazánra lenne rákapcsolva. Későbbiekben tervben van egy puffertároló a kazán mellé, illetve még később (ha anyagiak engedik) napkollektor.

Közben 120 l változtattunk. De valószínű content lesz, még nézegetünk azért, nem hajt a tatár. 2 fürdődzoba van, az alsó szinten is 120 literes hajdú Z típus van. Az még működik. 2 éve lett vízkőtelenítve és az is 25 év körüli, de akkor még nem volt látható rozsda rajta. Anód és tömítés csere volt rajta. Ha az is meghal valamikor azt is valami hasonlóra cserélnénk. Azóta közben érdeklődtem több helyen. Azt mondták a legnagyobb különbség a 2 fenti tároló között, hogy az olcsóbbik saját gyártmányú tartály (FÉG) és kicsi benne a csőkígyó. A másiknál a tartály a német Heizer gyártmány és jóval nagyobb hőleadású csőkígyó van benne. A content neptunjának a tartályát szintén a heizer gyártja.

2015. jún. 12. 09:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha két fürdő van és vegyestüzelés akkor pláne nagyobb tárolót építenék be. Szerintem gondoljátok át ha mind két fürdőre rá lehet kötni a meleg vizet nagyobb bontás nélkül, sokat spórolhatsz vele, mivel lekerülhet a bojler is.
2015. jún. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
120 l nagyobb felül nem fér be! Most mértem meg.
2015. jún. 12. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!