Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Üvegház építés téli termesztés...

Üvegház építés téli termesztésre, hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy üvegházat építeni téli növénytermesztésre most előre egy kisebbet. Kb 15*10-ös lenne. Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban: üvegből vagy plexiből legyen, hogy oldjam meg a téli fűtést?Hogy alakítsam ki , hogy télen se fagyanak meg a növények? Tapasztalatokat ötleteket elfogadok , köszi elöre is!.

2015. jún. 21. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem értek hozzá, de

ha nem magas a talaj víz én süllyesztett üvegházat csinálnék

és akkor csak a tetőt kéne megoldani

2015. jún. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2015. jún. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Hát, előbb a növénytermesztésnek kellene alaposan utánanézni. Ugyanis, ha csak annyit fűtesz, hogy "télen se fagyjanak meg a növények" akkor nem termesztesz. A termesztéshez a növények számára optimális hőfokot kell biztosítani, és nem azt, hogy ne fagyjanak meg. Plusz 5 fokban neked semmi nem fog teremni, bár nem fagynak meg. Másrészt nyáron (monjuk éppen most június közepén) 16 órát süt a nap, és 8 órát van sötét. December közepén éppen fordítva csak 8 órás a nappal. Még a fénypótlásban is gondolkodnod kell, mert vannak nagy fényigényű növények.

Szóval előbb a termeszteni kívánt növény biológiai igényeivel ismerkednék meg alaposan! [Nomeg azzal, hogy el tudod-e jó áron adni, van-e átvevő kereskedő télen?]

2015. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én salátára gondoltam 9 Celsiustól már úgymond jól érzi magát, a fény pótlást megtudom oldani, eladni eltudom lenne vevőm rá.
2015. jún. 22. 21:57
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem walipinire gondoltam hanem rendes üvegházra. De mégis melyik szigetel jobban? Csöves(egy kazán felmelegítené a vizet és azt keringetné csövekben az üvegházban) vagy hólégfúvós fűtés éri meg jobban?
2015. jún. 22. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, akkor csak a kérdés megfogalmazása miatt tévedtem el egy kicsit, de gyakorlatilag mindennek utánanéztél. Úgy tudom, egy négyzetméternyi termesztőfelületre 0,18–0,27 kWh (0,65–0,95 MJ/m2) hőigénnyel kell számolni. Nyilván a hőlégbefúvós megoldás a legkisebb beruházás igényű. Itt a gáz égéstermékei közül a széndioxid hasznos, hisz a növények ezt beépítik, a vízpára ellenben kárt is tud

okozni, mert kedvez a növényeket megbetegítő gombák szaporodásának. Nagyobb beruházásigényű a kazános megoldás. De itt nem kell a párával küszködni. És könnyebb a vezérlést megcsinálni. És nyilván a legprofibb megoldás az lenne, ha az üvegház mellett pár napkollektorral is tudnál napközben annyi hőenergiát gyűjteni egy az üvegházban lévő puffertartályba, hogy derült idő esetén az éjszakai fűtés kiteljen belőle, és a kazánnak ne kelljen bekapcsolni. Nyilván ennek a rendszernek a vezérlése is gondos tervezést és kivitelezést igényel.

Olyat is láttam már, hogy az üvegház közepére hosszában egy nagy feketére festett masszív derékig érő betonfalat emeltek hőtároló szerkezetnek. Napközben bent az üvegházban felmelegszik, és éjszaka adja le a hőt, lassítva a lehűlést.

Úgy tudom, hogy az üveg több hőt átereszt, mint a plexi, vagy a polikarbonát, és az UV állósága is jobb, tehát sokkal tovább átlátszó marad. A műanyagok idővel mattulnak, ahogy az UV a belső szerkezetüket tönkre teszi.

Bár a mai modern weblapokon főleg polikarbonát ajánlatokat látok:

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. jún. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2015. jún. 25. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!