Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehet flexibilis csemperagaszt...

Lehet flexibilis csemperagasztóval gipszkartont ragasztani?

Figyelt kérdés
Gipszkartonozása előtt állok csak nem tudom milyen ragasztót válasszak, fémvázas megoldás kizárva. Üzletben soudal-os pu ragasztót ajánlottak de ismerős tanácsa szerint pocsék ragasztó.

2015. jún. 27. 16:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Erre alkalmas por állagú gipszkarton ragasztót ismerem de meglehet nem tudom beszerzési...
2015. jún. 27. 17:01
 2/15 anonim ***** válasza:
Olcsobb is +teszi! nem kell a flexibilis!
2015. jún. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A normál csemperagaszt is megfelel akkor, és ez tapasztalat vagy csak ajánlat
2015. jún. 27. 19:06
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozom ahhoz, aki a sima ragasztót javasolta. Raktunk mi már kartont bázis csemperagasztóval, és polisztirol ragasztóval is. Olcsóbbak, mint a fagyálló flexi ragasztó. Persze, ha valahonnan maradt, és jelenleg az van otthon, az is meg fogja ragasztani.
2015. jún. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
persze, lehet
2015. jún. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#2 vagyok: tapasztalat! Utánam szolók is +erősitettek!
2015. jún. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ!


Nagyjából 1,5-2cm ragasztási vastagság amit elvisel a csemperagasztó.

Ha ennél nagyobb a távolság a fal és a karton között, akkor oda gipsz alapú ragasztó kell.

Ha nem kapsz gipszkartonragasztó gipszet, bármilyen lassított kötésű gipsz megfelel.

2015. jún. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, végre valami jó hír. A hézag a fal és a karton közt nem hiszem hogy vastagabb lesz mint 2cm. Viszont, ha mégis akkor ott kitöltöm ragasztóval a hézagot és másnap ragasztom majd oda a kartont.
2015. jún. 28. 13:05
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
semmit nem kell kitölteni! Ragasztottál már ?? Úgy érzem -nem! Be kevered a ragasztót, fúrószárral, és pogácsákat raksz a kartonra, majd vízmértékkel függőbe állítod, úgymond oldal irányosan rá nyomod a falra, miközben nézed a függőt...
2015. jún. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
„pogácsákat raksz a kartonra,” úgy értelmezem, hogy pogácsa nagyságú ragasztókat raksz a kartonra kb 15 cm -ként! Ami természetesen ~0,5-1 cm lesz ha rá ragasztod a kartonra. Természetesen ~ függős a fal! Mj: sokan félre értelmezik a mondatomat ezért gondoltam a helyreigazítást! Sok „értelmes építész van, akik szeretik a pirosat nyomni...
2015. jún. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!