Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hagyományos fűtő gázkazán már...

Hagyományos fűtő gázkazán már nem építhető be új építésű ingatlannál?

Figyelt kérdés
Úgy láttam már csak kondenzációs gázkazánt engednek beépíteni új építésű házba. És aki radiátoros központi fűtést szeretne gázkazánnal? Radiátorhoz nem jó a kondenzációs kazán.. Hogy van ez?
2015. jún. 28. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

" Radiátorhoz nem jó a kondenzációs kazán."?

Én még ilyet -szakembertől- nem hallottam!


Egyébként: szeptember 26-ig meg kell oldania a beszerelést. Másnap ugyanis hatályba lép Magyarországon is egy uniós rendelet, ami szerint kizárólag olyan gázkazánokat lehet felszerelni, amelyek éves átlagos hatásfoka legalább 86 százalékos. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy ekkortól kizárólag kondenzációs kazánokat lehet majd beüzemelni.

[link]

2015. jún. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálam a közös helyiségekben padlófűtés van, de az emeleti hálókban csak radiátorral fűtök. Nálunk max. 43 fokos előremenő megy a radiátorokba. Ehhez tökéletes a kondenzációs kazán is. Igaz, jól hőszigetelt a házunk...
2015. jún. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!