Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építeni akarok ytong kandallót...

Építeni akarok ytong kandallót otthon kandallóbetéttel, hol találok részletes szerkezeti terveket?

Figyelt kérdés

2015. júl. 1. 06:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sehol, mivel a kandalló építés igen komoly szakmunka. Ezen felül passzolni kell a kéménnyel és kéményseprő engedély is kell (amihez gépészmérnök készít terveket, igazoló számításokat). Ha nem akarsz egy jó kis CO mérgezést, ne kísérletezz!
2015. júl. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik hogy tervező kell a dologhoz. Ez egy engedélyköteles változtatás a házon. Megrajzolja a terveket, beadjátok, elbírálják, keresel kivitelezőt, ő pedig megépíti. Pár millióba benne lesz.
2015. júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam azért olyat aki épített magának ilyet téglából és a tűzteret is megcsinálta samott téglából... tetejére öntöttvas főzőlapokat tett, különösebb végzettség nélkül megcsinálta, engedélyeket meg végképp nem kért legfeljebb a feleségétől, de kell hozzá egy fajta affinitás.


Kandallóbetéttel meg igazából a tűz nem igen érintkezik mással mint a kandallóbetéttel, a füst meg ugyanúgy füstcsövön távozik mint egy kályhánál, szóval valamilyen szinten körülötte az ytong az igazából csak díszlet.


CO mérgezést sem hiszem hogy lehetne emiatt kapni - legalábbis ha fával van használva - a fának van azért egy olyan füstje amit élő ember nem tud ignorálni addig amíg CO mérgezést kapna :)


Milliókba se értem mért kellene kerüljön, egy millióért már kályhás nem akármilyen cserépkályhát épít, ami ennél nagyságrendekkel bonyolultabb :))


Ettől függetlenül én is azt mondom kell beszélni szakemberrel aki cserépkályhákat, téglakályhákat épít, mert biztos hogy tud mondani olyan észrevételeket ami az embernek magától nem jutna eszébe.

2015. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az a helyzet hogy egy olyan gondolkodású ember mint te nem fogod sosem felfogni, mi kerül ebben ennyibe, ha megépíted magadnak pár téglából, és főzőlapot teszel a tetejére.
2015. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez így van, nem fogom megérteni. Mért a tömegkályha szerinted miből van? Kisméretű téglából. 84 Ft darabja. Tartson egy hétig a megépítés, keressen igen jól a mester mondjuk 400ezer forintot hetente! akkor sem fog 6-700ezernél többe kerülni anyaggal együtt. Persze urizálni lehet, meg marketing, stb. és akkor határ a csillagos ég.
2015. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

jó, hogy a CO-nak nincsen szaga, mert akkor mindenki észrevenné.

a kéményt meg méretezni kell, mert egy rossz kémény és a rossz bekötés adja a CO mérgezés első alapját.

2015. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azt megnézném fatüzelésnél hogy jön vissza a CO a fa füstje nélkül szagtalanul :) Aki ezen lovagol az nem fűtött még fával a büdös életben :)


Gáznál meg széntüzelésnél valós veszély bizonyos esetekben.


A kéményt méretezni kell, ez is igaz, ha valaki most építi nyilván, de én pl. vettem egy házat volt három kéménye, hát töredelmesen bevallom nem bontottam le mindet, hogy újat építsek amit méreteztem a tüzelő berendezéshez :) Vettem egy kandallót ami az adott kéményhez megfelelő. Hoppá.


Áhh, hülyeség ezen az oldalon bármire válaszolni, meg kérdezni is :)

2015. júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt már tudom mivel és hogyan, de pontos terveket nem találok (méret érdekel, köztávolságok stb) 130 széles lenne a kandalló. Az butaság aki azt mondja, hogy ha kandalló betéttel csinálom akkor is kályhás szakember kell! Annak nem sok kézügyessége és fantáziája van! A CO-tól ha fél valaki akkor vegyen egy CO észlelőt kb 5000Ft-ért...
2015. júl. 2. 12:23
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát én már láttam karón varjút...

Még sokszor a méretezett, szakember által épített betétes kandalló sem működik tökéletesen. Műszaki ellenőrként betétcseréket, kéménymagasításokat, stb. volt szerencsém végignézni. Mivel a kandalló általában nyílt égésterü, simán lesz CO, föleg egy lezárt új lakásban. Ha zárt égésterű, az még kacifántosabb.

Ez olyan dolog, hogy egy taligát építhetsz magadnak, de a mai építőipar igen kifinomult szerkezetekkel dolgozik, azokhoz meg pont olyan szaktudás kell, mint egy mai autó építéséhez...

Hát hajrá!

2015. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Jó, de azt érted hogy itt olyanoknak írsz, akiknek a szomszéd az etalon, aki 4 téglára egy öntöttvas főzőlapot tett, és az a kandalló...
2015. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!