Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kémény vissza húzása legálisan...

Kémény vissza húzása legálisan hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy tanyám gázfűtéses.Az előszobába van egy kémény nyílás és a padláson meg is van a kémény amit vissza bontott az előző tulaj sajnos.Na most az lenne a kérdésem hogy lehetne ezt a kéményt hivatalosan vissza húzatni és néha használni egy kis tea tűzhelyel?

Építésügyi hatóságnál engedély kell rá?

A drága jelentgetős szomszéd miatt csak is a hivatalos út jöhet szóba...



2015. júl. 27. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a kéményseprővel ellenőrizteted minden további nélkül vissza rakhatod.Az eredeti terveken biztosan szerepel .
2015. júl. 28. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom ez nem egy mai ház.szerintem van vagy 100 éves.

Terveket sem kaptam a volt tulajtól.

kb 6 éve enyém a ház.van egy régi mellék épületem a szomszéd felőli oldalon az meg feljelentett még tavasszal hogy én építettem.(ki is jöttek ellenőrizni de bizonyítható volt hogy nem én építettem mivel már a 2000 ezres légi felvételeken is rajta volt a mellék épület.)

Ezért is szeretném legálisan visszahúzatni csak ideág senki nem tud semmit.

2015. júl. 28. 11:55
 3/6 anonim ***** válasza:
A 2000-es légi felvételeken nem látszik véletlenül a kémény?
2015. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megtervezteted, és engedélyezteted. Úgy tudom nem építési engedély köteles, (tehát nem az építési hatóságnál) hanem a kéményseprőknél. A kőműves felépíti, (természetesen számlát ad) kéménybélelővel kibélelteted (csak úgy szabályos) és ő is számlát ad. Mindketten adnak kivitelezői nyilatkozatot, a bélelő műbizonylatot is. Ezekkel a papírokkal megint kéményseprőkhöz mész, majd kijönnek és leellenőrzik, és ha minden jó akkor átveszik.

Ez neked egy raklap lóvédba fáj, de így legális.

Egyébként egy kőműves feketén felépíti neked, és ha feljelent az a barom, akkor megmondod, hogy így vetted, és benyalhatnak.

2015. júl. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gázszolgáltatóknál a gázterven rajta lesz, hogy mi volt kiépítve, azt helyre állítani valószínüleg nem gond.
2015. júl. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De miért kell újra terveztetni?Nem elég visszahúzatni,és át nézetni a kéményseprővel?

2015. júl. 30. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!