Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Adott egy nem tartó válaszfal...

Adott egy nem tartó válaszfal téglából, amelyből ki akarok ütni egy tálalónyi helyet. Kell a felső téglasor alá valamilyen támaszték?

Figyelt kérdés
Vagy szimplán megtartja magát a tégla? Gipszkartonnal fogom takarni, spotlámpa kerül beépítésre.

#válaszfal #tálaló #fal kiütés
2015. júl. 30. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Kell a felső téglasor alá valamilyen támaszték? - igen
2015. júl. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előbb érdemes megbizonyosodni arról, hogy az adott helyen nem fut semmiyen közművezeték (víz, csatorna, elektromos kábel). Támaszték meg nyilván kell és feltehetőleg előbb a támaszték, majd a teljes bontás csak utána (bár nem vagyok építész, de így tűnik biztonságosnak.
2015. júl. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mi legyen az? Milyen anyagból és hogyan építsem be? Egy erősebb laposvas oldalt beágyazva a téglába?
2015. júl. 30. 10:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Áthidalót kell betenni, az erre való, nem is drága. Beírod a keresőbe, kidobja a képeket.


Laposvasra bízni egy fal megtartását nem jó ötlet :)


Beépíteni vagy úgy hogy kivésed az áthidaló helyét, berakod habarccsal, és utána bontod ki alatta, vagy ha nem sok tégla lesz felette akkor lebontod, berakod az áthidalót és visszafalazni fölé. Talán ezt egyszerűbb. Utána bonthatod alatta.


Lehetőleg kérj meg valakit aki csinált már ilyet, vagy egy kőművest, pár szerszám is kelleni fog, szerintem ennyire tapasztalatlanul ne állj neki.

2015. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet kapni válaszfal kiváltót (pl. Ytong) azt kell beépíteni.
2015. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utána néztem, igen, látom már, hogyan kell. Köszönöm!
2015. júl. 30. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!