Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Puffertartály vs tetőszigetelés?

Kere83 kérdése:

Puffertartály vs tetőszigetelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, aki benne van a témában, attól kérdezném:

Jelenleg is van egy 800L-es puffertartályom, és érdemes e még 1et beépíteni, vagy érdemesebb leszigetelni a tetőt, hogy a meleg ne menjen el?!

egy kb 180nm2 es családi házról van szó, még a régi nád, deszka megoldásos a padlás?!

előre is köszönöm



2015. júl. 31. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
A szigetelést puffertől függetlenül mindenképpen érdemes megcsinálni. A +1 pufferhez kellene ismerni a fűtésrendszeredet (kazán teljesítmény, fűtött légköbméter, radiátorok száma, stb), és sok, nagyon sok múlik még a nyílászárókon is!
2015. júl. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

35kw os a kazánom, vegyestüzelésű, tehát még 1 tartályt elbír, (mert ha jól tudom 1kw hoz szoktak számolni 50litert) viszont idén az 1ik dolog fér bele anyagi szempontból, ezért érdeklődnék, hogy melyiket érdemesebb inkább előbb megcsinálni. Fűtőtt légköbmétwr az kb 470m3

Lapradiátor van mindenhová felrakva

2015. aug. 1. 00:39
 3/6 anonim ***** válasza:
érdemes szigetelni a tetőt (is), mert sok hő megy el. ha a megoldásod olyan hogy a gerendák kétoldalt deszkázottak, akkor sokféle szigetelőanyaggal egyszerűen kilehet fújni a közt.
2015. aug. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Ha ütemezni szeretnéd a két dolgot, akkor a prioritás mindenképpen a szigetelésé, mert azzal már a meglévő rendszered hatásfokát is nagy mértékben növelni tudod, és már az első fűtésszezonban képződik megtakarításod. Ha a kazánod fa fűtőanyaggal is tudja a 35 kw-ot, (műszaki tábláján rajta lesz, ha szénre írták a 35-öt, akkor az fával kevesebb) akkor valóban el fog bírni még egy puffert.
2015. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 2. 09:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Én zárt cellás szórt habbal szigeteltettem le a födémet - mert máshogy korrektül nem lehetett. [Lambéria mennyezet.]

A HAVI 100 ezer forintos fűtés-számlámból ÉVI 100 ezer forintos fűtésszámla lett. 4 év alatt megtérül nálam. Arról nem is beszélve, hogy kellemes, egyenletes meleg lett!

Szóval mindenképpen előbb a hőszigetelés!!!

Utána egy fűtési szezon tapasztalataiból levonod a következtetést, hogy szükséges-e további lépéseket tenned.

2015. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!