Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Olcsó kandalló az OBI-ból....

Csabesz80 kérdése:

Olcsó kandalló az OBI-ból. Megvegyem?

Figyelt kérdés

Van az obi-ban egy nagyon olcsó 6KW-os kandalló (57 kilós maxszxmé:927x417x390), 37900-ért is jó ár de most levitték 34900-ra. Sőt van 15%-os akciós kuponom így 29665 ft-ba kerülne. Megvenném de egy dolgot nagyon furcsállok benne: Vajon miért 150-es a füstcsöve? Minden más "normál" áru kandalló 120-as csövű, ennek mért lehet ennyi? Miben jelenthet ez hátrányt? Hatásfok? Körbe falaznánk, hogy lassan felfűtő de hőtárolós legyen.


kép: [link]


2015. aug. 5. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk, ez egy vaskályha. Elég nagy teljesítményű, ezért 150-es a füstcső, ennek megfelelően elég nagy kéménykürtő is kell neki, ezt ellenőrizzétek vásárláskor. Nekünk volt ilyen, nagyon szerettük. Mondjuk körbefalazni szerintem nem lehet, esetleg kétoldalt valami pofafal.
2015. aug. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

valóban vaskályha és nem kandalló BETÉT.

A kandallóknak rossz a hatásfoka, és alig van hőtárolása.(ez sem sokkal jobb.).

A jó hőtárolás ott kezdődik, hogy néhány tonna....

2015. aug. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem vaskályha hanem lemezkandalló.


Attól függ mire kell. Nekünk is van hasonló, de csak arra vettük, hogy a gázra rásegítsünk. Igaz ha begyújtunk a gáz el se indul, de ha elalszik akkor központi fűtés automatikusan indul. Szóval a hőtárolás nem mindig és nem mindenkinek alapfeltétel.


A füstcső meg szerintem egyre több kandallónál 150 -es. Én arra gondolok, hogy összefüggésben lehet azzal, hogy egyre nagyobbak az üvegajtók. Mert akkor nagy fa befér, meg ezt szeretik az emberek, jól néz ki. Viszont ha kinyitsz egy ekkora ajtót a kandalló méretéhez képest szinte az egész oldalát kinyitod és megbontod a huzat egyensúlyát. A régi kályhákra amikor gyerek voltam akár mikor lehetett tenni, erre a mostanira - ahogy látom most már mind ilyen - meg már csak akkor ha csak parázs van. 3 centivel vastagabb kivezetést csinálni rá az meg nem egy költség a gyártásban.

2015. aug. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon igaza van az utolsó válaszolónak.


1. Ez egy lemezkályha, a meleget nem fogja tartani, amikor leég a tűz, azonnal ki is hűl. Ráadásul az élettartama sokkal rövidebb, mint egy öntvénykandallóé.


2. A 150-es füstcső esetében is igaza van az előttem válaszolónak egyrészről, másik oldalról viszont a 150-es füstcsövön több hő is szökik el, így romlik a kályha hatásfoka.


Ha ezzel akarod fűteni a lakást, akkor nem a legjobb megoldás, ha csak kiegészítő fűtésre kell, akkor megveheted.

2015. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. A körbefalazást természetesen csak annyira amennyire lehet, valamelyest csak felmelegszik mellette majd a tégla - reményeim szerint. Nyilván kell neki levegőt hagyni elől-hátul hiszen elsősorban ez egy légfütéses kandalló. (hogy ki mit minek nevez kár vesződni, ezt ennek hívják a forgalmazók - pont)


Másik lehetőségként ezt néztük ennek pl 120-as füstcsöve van pedig 8 KW. [link]


Füstcsőnél én is a túl sok hő szökrése gondoltam, remélem majd egy jól beállított füstcső csappantyú segíthet.


Kiegészítő fütésnek használnánk, van kazán (vegyes és gáz) radiátookkal, rásegítene néha vagy amikor csak egyedül vagyok akkor csak azt a helyiséget fűteném vele.

2015. aug. 5. 12:23
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

"hogy ki mit minek nevez kár vesződni, ezt ennek hívják a forgalmazók - pont) "


Itt pont azon van a hangsúly, hogy hiába nevezik légfűtéses kandallónak, ez egy LEMEZkályha, ami anyagánál fogva nem fog többet kibírni néhány évnél. Ha még egy Haas+Sohn-ról beszélnénk, akkor talán más véleményen lennék, de ebben az esetben nem. Amit másodszorra linkeltél ugyanez a kategória.

Ha jó minőségű és tartós megoldást keresel, akkor öntöttvas kandallót vegyél (pl. Kamino), mert gondolom te sem szeretnéd néhány éven belül kibontani.

2015. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én volnék a harmadik.


Biztosan jobb a kamino, valamivel, de szerintem nem túl sokkal, nekem ugyanennek a cégnek egy kisebb kályhája van. Első napon elpattant a teteje. (A használati utasítás azzal kezdődik, hogy az öntött vas elemek soha nem mennek tönkre hő hatására...).


Aztán a samott téglák csak bele vannak pakolva (most már szinte mindbe), nincsenek összeragasztva, egy eltörött abból is már egy év alatt. Az ajtónál a szigetelés kijött... végül is ilyen bajok vannak vele, maga a külső burkolat bár lemez, de talán az az egyedüli nincs baja.


Az OBI -snak annyi előnye van, hogy legalább olcsó.

2015. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!