Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szüleim házának padlásterében...

Szüleim házának padlásterében szeretnék kialakítani egy kis lakást. Hozzávetőlegesen mekkora összeggel számoljak?

Figyelt kérdés
A padlástérben két nagy szoba és egy előtér van. Az előtérbe elférne egy kis konyha, az egyik szobából pedig gipszkartonnal le tudnék választani egy kis zuhanyzós fürdőszobának elegendő helyet. Mennyi pénzből tudnám megoldani? Ha valaki ért hozzá vagy csinált mostanság ilyet, megköszönném, ha hozzávetőleges összeget tudna mondani. A fürdőszobába a legegyszerűbb kis zuhanykabint, egy mosdókagylót és egy wc-t tennék. Köszönöm! :-)
2015. aug. 24. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
5 MFt-rengeteg fog elmenni a víz-gáz felvezetésre+a szigetelésre.
2015. aug. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szigetelt a padlástér, fenn van a fűtés (radiátorok), két teljesen kész szoba van, én csak a vizet szeretném fölvinni, meg az egyik szobából leválasztani gipszkarton fallal egy kis fürdőszobát, az előtérbe pedig berakni egy kis konyhát.
2015. aug. 24. 13:15
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
3-5 milla reális sajnos.
2015. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én egy sokat látott építész vagyok és nagyon lebeszélnélek. Az ilyen szimbiózis a szülőkkel nem sokáig szokott működni és nem egészséges. Ha továbblépnél, nem lehet eladni, a szülők nyilván nem akarnak költözni, és a pénzed meg benne áll. Most olcsó megoldásnak tűnik, de pár év múlva vered a fejed a falba.
2015. aug. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
útólsóval értek egyet, szülökkel egyházban hosszútávra tényleg nem jó, én vennék egy kis zártkerti házat ahol van villany meg víz, a többit apránként meglehet csinálni
2015. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 24. 20:43
 7/9 anonim ***** válasza:

az a baj az ilyen átalakításokkal, hogy folyamatosan csak jönnek az újabb és újabb pénznyelő problémák.

ahhoz hogy az ember normálisan megcsinálja (csináltassa), rengeteg idő és pénz kell hozzá.

gondolom fiatal vagy és szeretnél egy kis magánéletet, és ezért akarnád megcsinálni a padlás teret, de hidd el hogy nem olyan jó ötlet mint ahogy gondolod.

egyetértek én is a fentebbi válaszokkal.

2015. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%
500-600ból meg lehet oldani,legolcsóbb legegyszerűbb anyagokkal.
2015. aug. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért pontoztátok le az utolsót - most beszéltem mesteremberekkel és pontosan ugyanez jött ki. Mivel lakott, rendben lévő padlástérről van szó, fűtéssel mindennel, így csak a víz felvezetése ami pénzbe kerül (az egyik szoba alatt lenn pont fürdőszoba van, tehát nem bonyolult egy emelettel feljebb hozni), valamint a gipszkarton falhoz az anyagok, valamint a fürdőszobába a szerelvények ára.

Utolsó előttinek mondanám, hogy annyira nem vagyok fiatal, 35 vagyok, elvált, két gyerekkel és saját kis ház építésében gondolkodom hosszú távon, de arra még nincs meg a pénzem, viszont nem szeretném albérletre költeni ami van. Plusz mivel a munkahelyem itt van a szüleimnél, közös kis kft-t vezetünk, amúgy is naponta ide járok dolgozni. Így el se kell mozdulnom itthonról, arról nem is szólva, hogy még gyesen vagyok a kicsivel, de ha itthonról dolgozom, őt sem kell bölcsibe adnom, szóval mindenképp a legideálisabb, ha itt vagyunk. A külön lakrész kialakítását is azért szorgalmazom, mert nem szeretnék úgy a szüleim nyakán élni, hogy közös konyhát, fürdőszobát stb. használunk. A mesterek árajánlata szerint (hiszek nekik, dolgoztak már nálunk, ismerem a munkájukat) másfél millából megoldják, hogy külön bejárattal, teljesen külön lakásunk legyen.

De köszönöm szépen, részemről mindenkinek a zöld pacsi ment!

2015. aug. 27. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!