Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Palalemezes tetőt szeretnénk...

Jimzso kérdése:

Palalemezes tetőt szeretnénk felújítani. Javasolták a vízzáró bitumenes lemezes megoldást. Van-e valakinek tapasztalata ezzel, illetve mennyibe kerülhet az ilyesmi?

Figyelt kérdés
(Cserép tető nem lesz, mert ahhoz új gerendák kellenének, így ez a költségszint számunkra nem vállalható. )

2015. szept. 16. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos újra kellene gerendázni a tetőt? Nem lenne elég megerősíteni? Beszéltetek szakemberrel? Mi is felújítottuk a palatetőnket, és elég volt megerősíteni.


Egyébként a bitumen lemezes tető mindenképp olcsóbb mint a cseréptető még akkor is, ha nem kell újragerendázni. Nekünk a tetőnk mindennel együtt munkadíj, anyagköltség, pala hivatalos elszállítása 2,6 millió ft lett. A bitumenes megoldásra 700 ezer-1,2 millió ft közötti ajánlatokat kaptunk (a mi tetőnk egyébként 220 nm). Kérjél több helyről ajánlatot, mert nagy a szórás ebben is mint minden másban, de az árajánlat a legtöbb helyen ingyen van és nem kötelez semmire.


Akiknek van egyébként ilyen tetőjük nem panaszkodnak rá túlzottan, bár egyiküknek sem tetszik, de az ár miatt döntöttek mellette. Ami nagy előnye, hogy nem kell a pala megsemmisítéséről gondoskodni. A szigetelés funkciót jól ellátja szerintük, bár idővel azért javításra ez is szorul. Nyáron viszont nem tudnak a padlásra felmenni (mondjuk ez a legtöbb helyen nem probléma szerintem), mert pokoli meleg van, de így legalább a kártevők sem tudnak megtelepedni ott.

2015. szept. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. szept. 17. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz, mikor a palára ráolvasztásos technikával teszik fel a tekercses lemezt?

Az egésszel az a baj, hogy a rossz alapfelületre teszik rá a lemezt. Mivel "nagytáblás" a fedés a későbbiekben nem illetve csak nehezen lesz javítható. A bitument az UV-tól a palaörlemény védi, ha ez megsérül a lemez 1-2 év alatt tönkremegy, ha a pala sérül megint gond van, mert a bitumen nem "önhordó".

Én nem javaslom, tényleg a legolcsóbb, most(!), de csak tüneti megoldás és később többe fog kerülni. Megmarad a pala is és a bitumenes lemez is (a pala veszélyes hulladék, a bitumenes lemez meg változó, anyagtól függ).

Ha a szerkezet nem bírja el a cserepet, megoldás lehet még a pala eltávolítása után a bitumenes zsindely, vagy a fémlemez (cserepes lemez, trapézlemez) fedés.

2015. szept. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kunu lenke ***** válasza:
63%
Szia!Nem javaslom a tetőtapétát!!!!!!!!!!!A jelenlegi jogszabályok szerint a pala veszélyes hulladék,ha még azt a szart is rá ragasztatod kb MAX 10 és és kuka!Majd horribilis összegért ki fogja bontani és szelektálni a bitument a palával???Már most is nehéz mi lesz 10,20,30 év múlva??Gondoljunk már bele a jövőnkbe!Most a KREATON ingyen elviszi a paládat ha Kreaton cserepet raksz fel!50 év garancia a cserepeire!!!!!Arról nem beszélve,hogy m2 ként mennyivel több Kg ! Ezzel senki sem foglalkozik!Én gusztustalannak és visszataszítónak és szakszerűtlennek tartom a nehéz lemezes tapétázást!A Facebook oldalán az ÁCSOK csoportot kérdezd meg.Mesterek véleményét és a JÓ SZAKEMBEREKET OTT!Bocsi!
2015. szept. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 plajer tibor ***** válasza:
100%

a palalemez alatt mit értessz ??? HULLÁMPALA táblákat vagy síkpalát. A hullámpala sajnos inkább csere, de tényleg veszélyes hulladéknak számít. A fémlemezfedés könnyű bár cserélni kell majd a léceket is.

A síkpala estén már láttam ilyen megoldást nagyon ronda, és nem is tartós. Én még 10 évet sem adnék neki. Pár évre olcsó megoldásnak elmegy, ha nagyon nincs rá pénzetek.

2015. szept. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Síkpala. Igazából az alternatívák: vagy lesz tetőszőnyeg- ráolvasztós, vagy nem lesz semmi más- minden marad ugyanígy, évente két-háromszor felmegyek a tetőre és javítok. Nem igazán érdekel, hogy 10-20 év múlva mi lesz. Addigra nyugdíjas, de legalábbis idős leszek. Az is lehet, hoyg addigra elköltözünk. Ne mondjátok, hogy majd a vevő többet ad a házért, mert nem fog. A cseréptető olyan költséget jelent, ami miatt hitelt kellene felvenni, azt meg nem fogok - pukkadjanak meg a cserépgyártók. Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat.
2015. szept. 20. 18:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos, hogyan döntöttél, bitumenes lemes megolds vagy minden évben javítgatsz?


Ez a palatető egy nagy átverése volt a magyar népnek, mivel a palában lévő azbezt miatt ma is hallnak meg tüdőrákban azok akik sokat dolgoztak vele mindenféle védőfelszerelés nélkül.


Ami a kölcsön vagy hitelfelvételt illeti, a legjobb megoldásnak a fundamentát tartom, évente fix 30%-os kamatot kapsz ha havonta befizets mondjuk 10000 Ft-ot 4 éven keresztül, 4 év múlva felveszel 480+144=624 ezer Ft-ot. Tehát havi 10 rongy befektetéssel 4 év múlva 624 ezer Ft-ot költhetsz a házad felújítására.


Hitelt is érdemes felvenni, de kizárólag FIX kamatozásút és 5% alatti kamattal, felette valóban azt el kell felejteni.

2015. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért kell veszélyes anyagot a tetőre felrakni?

Ezek a bitumenes cuccok mind rákkeltőek és környezetszennyezőek. A sz.arért fizettetnek veled. Lehet olcsónak tűnik de a végén akár egészségkárosodással fizetsz.

2019. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!