Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy modern tetőteres, összesen...

Egy modern tetőteres, összesen 75-80m2-es négyszög alaprajzú ház fűtése mennyibe kerülne évente?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 80-as évek végén épült tetőteres , azóta többször átépített, 5cm hungarocellel hőszigetelt, Leier -Blokkból épült, műanyag ablakos, 2x55m2-es házban élünk ami kb. 90 m2-esnek számít . A ház nem túl praktikus elrendezésű és ebből már mást nem is lehet kihozni. Egy jó hőszigetelésű, tetőteres házat szeretnék gáz vagy elektromos fűtéssel és kandalló vagy egy nagy cserépkályha rásegítéssel. Alul lenne a nappali konyhával, wc, fürdő , kamra és egy kisebb háló, fent 2 szoba és egy fürdő wc-vel. A mostani házban kb.160000Ft a fűtés évente( 120 gáz és 40 fa ).

23C-ra fűtök. Nem sokallom csak érdekel a téma. Egy modernebb házban hogy alakulna ez a ktg.?



2015. okt. 13. 11:19
 1/1 anonim válasza:

Nos én egy 60m2-es melléképületet fűtök havonta 4000 FT!!

Nem vicc tényleg Nekem egy fűrészporos kazánom van és nagyon meg vagyok elégedve vele jól üzemel kevés a fűtés rezsi!! Kimondva szép és jó !! De való életben !! egy 60l-es hordót meg kell tömni jó keményen fűrészpor vagy forgáccsal és belehelyezni a kazánba ez naponta 45 percet vesz igénybe egy ilyen előkészület de 8-10 órán keresztül folyamatosan üzemel!! és 22-25c fokra képes felfűteni a helyiséget !!

nekem a fűtésem egy évre durván 25 ezer forint de ez már a plafon !!

2015. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!