Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha én ezeket fényképesen...

Ha én ezeket fényképesen dokumentálom, fel tudom ezeket használni minőségi rontásra hivatkozva a kivitelező ellen az utolsó fizetési teljesítésnél?

Figyelt kérdés
Mint épületgépész mérnök, figyelemmel kísérem a családi házunk kivitelezését. Folyamatosan dokumentálom a dolgokat, és sok esetben nem terv-, és műszaki leírás szerint készülnek a dolgok. Csak 1 példa: a lábazatba 10cm kulé kavics helyett 2 cm sóder került.

#építkezés #Nem terv szerinti kivitelezés
2015. okt. 14. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De nem ertem miert nem akkor szolsz nekik mikor be akarjak tenni a 2 cm sodert hogy hekas ide nem az koll?
2015. okt. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És az mire lesz jó, hogy az utolsó részletet mondjuk nem fizeted ki, de lesz egy szar házad?
2015. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább közben szólnék. Mert mit érsz el vele? Fizetsz neki 100 ezer ft-tal kevesebbet, de közben rossz lesz az alap, egy év múlva tönkremennek a csövek a falban/padlóban és bonthatod ki? Mi most újítunk fel egy házat, ha tehetném visszamennék az időben, és adnék pénzt a jó embereknek, hogy normális munkát végezzenek, mert sajnos olyan rejtett hibákra derült fény, hogy a hajunk égnek áll, és akkor nem lett volna sokkal drágább/több munka normálisan megcsinálni. Egy-egy mulasztás csak hozza az újabb bajokat, jobb őket azon nyomban felfedni és kérni a javítást.
2015. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az e-naplóba mi kerül be?

Összehazudoznak mindent?

Akkor miféle műszaki ellenőröd van?


Mi értelme annak, hogy nem szólsz?

Ha a pénzed megvan az építkezésre, akkor miért nem akarsz egy megfelelő minőségű házat?


A fénykép nem feltétlenül bizonyíték.

Ha nem fizeted ki, beperelhet.

A fényképet mutogathatod, de gondolom, nem vagy ott a nap minden percében, és nincs minden dokumentálva.

A lábazatra mondhatja, hogy másnap még került rá kavics. Nem voltál ott, nem láttad.

Ha meg pereskedés lesz a vége, a fotó semmire nem elég, majd kibontatod az új házadat bizonyítékképpen? Hát ehhez a megoldáshoz csak gratulálni tudok.

2015. okt. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha láttad, de nem tetted szóvá az ráutaló magatartás is lehet.


Mondjuk azt nem igazán értem, hogy hogyan lehet lábazatot csinálni kuléból? Sanszons, hogy az nem lábazat lesz. De mindegy is.


Mi van a terven? Mi van a műleírásban? Mi van a költségvetésben (ami ugye a szerződés melléklete!?) Milyen a szerződés? Tételes elszámolású vagy átalányáras?

Tett fel a Kivitelező kérdést erre vonatkozóan? Volt esetleg javaslata műszaki tartalom változásra amit a Megrendelő nem reagált le?

Műszaki ellenőr hol van? Felelős műszaki vezető a kivitelező embere vagy fizetett "bér" ember?

2015. okt. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit olyan a hozzáállásod, hogy csináljátok csak, úgyse fizetem ki. Én építész vagyok, sokat műszaki ellenőrzök, de ilyen úgyfelekkel hamar szerződést bontok. Ha menet közben nem javíttattad a hibákat, átvetted a részteljesítéseket, akkor már elkéstél ilyen utólagos reklamációval. Az utolsó részfizetés az utolsó munkafolyamat (pl. festés, burkolás) díja.
2015. okt. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
No mi lett? Eltelt két hét. Visszabontattad?
2015. okt. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!