Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vettem egy házat. A kéménytől...

Vettem egy házat. A kéménytől a lemez az elmúlt napok esőitől kiderült, hogy kicsit elvan válva és gyönyörűen beázok. Valamiféle úton módon én belülről, hanem is tökéletesen csak át menetileg a padlásról ki tudom tömíteni a rést?

Figyelt kérdés
A tető sima palából van. Tetőfedő, bádogos egyik sem akarja elvállalni, hogy felmegy a törékenysége miatt. Ilyenekre gondoltam pl. kút gyűrű purhab, valami jó erős szilopaszt stb.

2015. okt. 20. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Púr hab jó lesz én azzal csinálnám.
2015. okt. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én inkább sziloplaszttal nyomnám ki
2015. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A sziloplaszt az a jó szerintem.


Nem lehet azt a palát megbontani a kémény mellett, hogy a padlásról kihajolva hozzáférj a bádoghoz?

2015. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, jól mondja a #3-as, ezt a hibát nem alulról, hanem felülről kellene megszüntetni.
2015. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

6 évi épületbádogozás után mondom a következőket:


padlástérből PUR habozás többet árt mint használ.

egyszer azért mert elnyomja a lemezt még jobban, és a PUR hab nem víz szigetel!

síkpalára rá lehet menni, tetőlétráról amit a csatornába szokás bele rakni, és azon minden szemrebbenés után fel lehet menni anélkül, hogy eltörne a pala.

ecetsavas szilikonnal kell KÍVÜLRŐL körbetömíteni a réseket de csak azután, hogy a kéménybe az elálló lemez rögzítve van valami mechanikai kötéssel (tipli csavar stb)

a bádogosok általában azért nem vállalnak ilyet, mert az amúgy reális 10-15 ezer forintos munkadíj esetén az emberek szája tátva marad, hogy má' mié' ennyi az annyi?

kérem szépen tetőn dolgozni nem egy leány álom, 10x olyan körülményes bármit is megcsinálni.

ezért nem szokták elvállalni.

minden esetre a legfontosabb, hogy a lemez a kémény téglájába rögzítve legyen, mert önmagában a szilikonozás nem ér semmit, ugyanis a mozgás miatt idővel elválik, és ugyan úgy beázik.

2015. okt. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én is gondolkodtam sokat rajta ,de beszéltem áccsal ,bádogossal mondták ,hogy tető létrával lehetne ,de úgy is rizikós törik "keressek könnyebb embert 60kg környékén " ezen nevettem most adjak fel hirdetést ,hogy 60 kg körüli ácsot keresek ?A másik meg nem ér rá . Ez a kút gyűrű záró purhab :olaj , víz stb álló csak óvatosan kell vele ne ,hogy tényleg szétnyomja , Wakkaflexxen is gondolkodtam de azt sem lehet csak kivülről sajnos.
2015. okt. 25. 00:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Én kifizetném szivesen annak aki megcsinálja. Már komolyan olyanokon gondolkodok ,hogy ismerőssel beszélek ,hogy tűz oltó kocsival jöjjön el ,de ezt ha nem is örökké de legalább átmenetileg orvosolni kéne tél előtt ,ezért gondoltam erre a purhabra egy vicc ez a pala.
2015. okt. 25. 00:24
 8/9 Juliusz48 ***** válasza:
Ha van rá mód. hogy a padlástérből kivezesd a befolyt vizet, akkor a padláson belül egy hasonló gallérral mint ami a tetőn van összegyűjthető a víz és elvezethető. Ideiglenesen megfelel, de jövőre javítsd ki az eredetit.
2016. okt. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért pont tél előtt kell orvosolni? Miért nem a nyár előtt, hisz nálunk az a csapadékos évszak. Télen a hó nem fog befolyni, az szilárd.

Egyébként, ha mindenkinek hiszel, bérelsz 1 órára egy kosaras autót, veszel tiplit, csavart, sziloplasztot, felmész, kinyomod, betiplized, azt kész...

2018. szept. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!