Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen módszerrel lehetne...

Milyen módszerrel lehetne letérkövezni egy 25 m2-es betonfelületet kültérben?

Figyelt kérdés

A beton be van vasalva, nem régi és teljesen egyben van, csak szeretném egy kicsit szebbé, mutatósabbá tenni.


Fagyálló flex csemperagasztóval + valamilyen kültéri fugázóval le lehetne rakni a térkövet úgy, hogy ne fagyjon fel a következő évben?


Vagy valami mást ajánlanátok?


Köszi!


2015. okt. 24. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A betonrétegre 2 centi durvább homok, és abba a térkő. Tudtommal így szokták. VAgyis nem rögzítik a betonhoz ragasztóval.
2015. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

vagy homok, vagy kőpor (murva őrlemény) ágy, 2-3 centi vastagon.

ezt lehúzod vízmértékkel nagyjából síkra (lejtése gondolom van a betonnak), aztán mehet rá a térkő.

utána bérelsz egy lapvibrátort, és átmész rajta úgy, hogy közben jó száraz homokot szórsz rá, hogy a vibráció miatt a fugák közé bemenjen a homok ami kiékeli egymáshoz a térköveket.

közben pedig a helyére is "rázza" és szép sík lesz a térkövezésed.

ha a szélén nincs szegélykő, és nem is lesz, akkor az utolsó 2 sor térkövet a szélén, mindenképp le kell ragasztani az aljzathoz, ha nem akarod hogy idővel szét jöjjön az egész.

ezt úgy csinálod, hogy miután le van lap vibrátorozva az egész, nyilván a szélén nem szabad nagyon a géppel rámenni mert szétrázza a térkövezést, ha nincs szegély ami megtartaná, tehát érdemes 50 centinél nem kijjebb menni a szélén, elkerülve a szétrázkódást.

na tehát miután készen van a vibrátorozás, akkor az utolsó két sort vissza szeded, kisöpröd az ágyazatot (homok vagy kőpor) és fagyálló ragasztóval vissza ragasztod, ügyelve arra hogy kellőképpen híg ragasztót használj, mert a beton és a térkő is nagyon porózus, ezáltal hamar kiszívja a ragasztóból a vizet, és nem lesz ideje normálisan összekötnie.

tömören ennyi.

2015. okt. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!


Igen, én is gondoltam a szokásos módon való lerakáshoz, de beszéltem egy szakival, aki azt mondta, hogy jobban járok, ha leragasztom.

Azt mondta, hogy a beton miatt nincs megoldva a vízelvezetés, a víz nem tud eljutni mélyebb rétegekbe, ezért a fugák közt leszivárgó víz idővel kimoshatja a térkő és a beton közötti homok vagy kavics réteget.

Ezért ugye a térkő itt-ott elmozdulhat, megrogyhat.

2015. okt. 25. 09:11
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul írtam.

Nem kimossa a homok vagy kavics réteget, hanem a térkő és a beton közé beszivárgó víz (mivel a beton miatt nem jut el a talajba) télen megfagy, ezáltal a térkövek elmozdulhatnak.

2015. okt. 25. 09:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!