Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az elképzelésről? Gondolt már valaki hasonlóra? Esetleg bárminemű tapasztalatok a témában?

Figyelt kérdés

Szeretnék építeni egy házat a szupervályog technológia felhasználásával, ill. kombinálásával.

[link]


Elképzeléseim szerint beton alapra helyezném az építményt, vályog tégla anyagával tölteném a zsákokat (amiben majd nyilván egy építész mérnök ad majd tanácsot, hogy lehetséges-e) és tartó oszlopokkal venném le a tető terhét a falazatról. Vas oszlopokra gondoltam, amik köré fonnám a falat vagy csak mellé helyezném két oldalról. Ezen oszlopokra kerülne rá egy egybefüggő beton koszorú ami a tető terhét hordaná. Végül szalmabálával szeretném megoldani az építmény hőszigetelését (falakét is és a tető szigetelését is).


Mi a véleményetek erről az elképzelésről? Tudna valaki ajánlani egy építészt aki segítene a tervezésben?



2015. okt. 28. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Elolvastam nagyjából a cikket. Elég nagy rizikó egy ilyet építeni, miután szinte semmilyen időtálló tapasztalat nincs róla. Ha kipróbálod, szerintem először egy melléképületet, vagy garázst építs, hogy lásd, hogyan működik a rendszer.
2015. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Időtálló tapasztalatként a vályogházakat említeném először. Már csak ezért is szeretném a klasszikus vályogtégla anyagával kitölteni a zsákokat.
2015. okt. 28. 13:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Szóval megépítenéd egy könnyű szerkezetű ház vázát, majd a kitöltő anyag a vályog lenne. A könnyű szerkezetet "lezárnád" vb. koszorúval.

És végül szalmával hőszigetelnél.

Hát .....

Kicsi a valószínűsége, hogy erre találsz tervezőt, arra meg még kisebb, hogy a kivitelezéshez felelős műszaki ellenőrt.

Úgy, hogy az anyagokról lesz teljesítmény nyilatkozatod amit az e-naplóba fel tudsz tölteni.

Amúgy az egész öszvérnek tünik.

Nem látom a jó megoldást belőle.

2015. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Felelős műszaki vezetőt akartam írni. Bocs!
2015. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A jó megoldás az lenne, hogy a fal anyaga nagyon olcsó a ma kapható téglákéhoz képest és a helyszínen előállítható. Maga a szigetelés szintén olcsó és természetes a ma kapható műanyagokhoz képest. Lényegében, elvileg (és hangsúlyoznám az elvileg szót) fele annyiból megépülhetne, mint egy klasszikus téglaház. A házra szánt költségvetés max. 10 millió. Gondolom, hogy ennyiből már "simán" föl lehetne építeni.


Mit értesz öszvér alatt? Szerinted mi rossz az elképzelésben?

2015. okt. 28. 16:22
 6/10 anonim ***** válasza:

A jó megoldás az lenne, hogy a fal anyaga nagyon olcsó a ma kapható téglákéhoz képest és a helyszínen előállítható.

Az anyag lehet hogy olcsó, de az élőmunka sok vele. (Anyag + Díj)


Maga a szigetelés szintén olcsó és természetes a ma kapható műanyagokhoz képest.

Műanyagot én sem raknék fel (polisztirolt, PIR-t PUR-t), de a kőzetgyapot nem műanyag.

Szerintem alkalmasabb, hőszigetelésre mint a szalma. Mit képzeltél el a homlokzatra?


Lényegében, elvileg (és hangsúlyoznám az elvileg szót) fele annyiból megépülhetne, mint egy klasszikus téglaház.

Ez ennyivel nincs bizonyítva.

Nem tudunk az alapozásról semmit, nem tudjuk, hogy mekkora acélszerkezetről beszélünk ami elbírja a tervezett teherhordó koszorúdat (ami lényegében körbefutó gerenda az elmondásod szerint) és a tetőt.


A házra szánt költségvetés max. 10 millió. Gondolom, hogy ennyiből már "simán" föl lehetne építeni.

Persze egy 40-50 m2 alapterületűt.

A tervezés műszaki vezetés, műszaki ellenőrzés is jelentős költség.


Mit értesz öszvér alatt? Szerinted mi rossz az elképzelésben?

Ne haragudj meg érte de az egész.

Nem értem miért akarod kiváltani a falakat, hogy acél oszlopok tartsák a tetőt?


Nem kell feltalálni a spanyolviaszt.

A szupervályog is csak egy felkapott "újítás".

Nem kell sokat agyalni, ha a talaj engedi akkor sávalap + vb. lábazat.

Vályogfal (mint írtad is régen is jó volt) + fafödém.

Kőzetgyapot falra + födémre. (szilikát vakolattal)

Fa nyílászárók + vagy értelmesen beépített műanyag. Festés mésszel. Vizes helyiségekben csempézés alá "előtétfal" és kapsz egy nem rossz házat.

Ha a talajnedvesség elleni szigetelés tisztességesen meg van csinálva és az épület karban van tartva

nem lesz vele bajod.

2015. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem haragszom meg érte, inkább megköszönném a tanácsodat. Nem vagyok építész, így hát szívesen veszem a bölcs tanácsokat.


Sokkal jobban hangzik a Te gondolatmeneted és egyszerűbb. A költségvetést kizárólag az anyagra és a munkára értettem. A tervezést és a telek árát külön számolom. Még nagyon az elején vagyok ennek az egésznek, ami azt illeti, még építészt sem sikerült találni.


A Te elképzelésed szerinti ház fölépülhetne 10 milliós keretből? Pontosabban fogalmazva, milyen házat tudnék összehozni ennyiből?

2015. okt. 28. 17:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megmondani.

Mivel e-napló köteles, felelős műszaki vezető kell a kivitelezéshez.

Kalákában nem lehet építkezni :(.

A 10 milliós keretnél a méret a kérdés.

Azt mondom, ha van ismerős kivitelező (felelős műszaki vezető) akkor még az is elképzelhető, hogy kijön 150.000/m2-ből.

de ha generálba kiadod kivitelezőnek szerintem a 200.000/m2 a reális. (sajnos)

Nem kevés a gépészet sem.


Hasonló cipőben járok én is, de meg tudom oldani a felelős műszaki vezetést, tervezést, műszaki ellenőrzést is.


Én úgy szeretném megépíteni (bővíteni a meglévő parasztházamat, ahogy fent leírtam. Kemencével, takaréktűzhellyel, látszó fafödémmel. Nekem ez az álmom.


Sok problémát okoz az energetikai előírások betartása is.

Lakóépületre jelentősek a szigorítások.

Mivel bővítek ezek egy részét meg lehet "kerülni". De rosszat sem szabad építeni.

2015. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szóval... a végére még annyit hozzá tennék, hogy nekem is ez az álmom, de ilyen árak mellett!!!


Normális esetben vennék egy viszonylag jól kivitelezett házat és felújítanám, de elvetettem az ötletet azzal, hogy talán meg is lehetne építeni azért a pénzért már.


Abból kiindulva amit leírtál.... 20 millión alul ne is gondolkodjak egy 100 nm-es ház felépítésén, szomorú.


Vissza az elejére, abból a 20 millióból veszek két házat is és még talán pénzem is marad a felújításukra. Azért köszönöm a tanácsokat.

2015. okt. 29. 11:56
 10/10 anonim válasza:
Femszerkezet kozott lennenek ablakok is gondolom, illetve a fodem is lehetne femszerkezet, miert beton? Szalma nem elegge tuzallo, illetve nem eszik meg azt a lovak? ;)Ugyan epiteszmernok vagyok es tetszik is a terved, de nem Mo-on elek, segiteni sokat nem tudok.
2015. nov. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!