Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lakói tapasztalatok könnyű...

F_Péter kérdése:

Lakói tapasztalatok könnyű szerkezetes házzal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Lassan épitkeznénk és kiváncsi lennék tapasztalatokra a mai "modern" (nem 90-es évek beli CK) könnyűszerkezetes házakról.

Konkrétan pl.: hamar kihül fűtés lekapcsolása után/hamar melegszik nyáron?, szerkezet időállósága.

Kérek mindenkit, hogy tégla házról ne irjon senki, arról tudom, hogy "abból kell éptikezni, mert az a tuti".


2015. aug. 12. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szüleimnek van. Én nem szeretem, szerintem nem jól tartja a hőt, és (bár azt nem tudom hogy ennek van -e közé ahhoz hogy könnyűszerkezetes) az összes ajtó mintha meg lenne vetemedve. A másik nagy hátránya h nehéz eladni. A szüleim másik városba költöznének (ők szeretik a házat), de mindenki kerüli a könnyűszerkezetes házakat. Egyébként egy elég neves céggel építették. Osztrák cég, a nevére nem emlékszem.
2015. aug. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"nem jól tartja a hőt, és (bár azt nem tudom hogy ennek van -e közé ahhoz hogy könnyűszerkezetes)"

Van hát. Mivel kicsi a tömege, így kevesebb hőt tud megtartani. Nincs hőkapacitása.

2015. aug. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

márpedig téglábó kő építkezni, me' az a tuti.

egy könnyű szerkezetes házat normálisan jelenleg Magyarországon nagyon kevesen tudnak kivitelezni.

ez tény.

testvéremék olyat építtettek, mondjuk az övék 40 milla körül állt meg, minden a legmodernebb anyagból van, nem kőzetgyapot szigetelés van a falakban, hogy mikor fúj a szél és mozgatja a szerkezetet akkor a falaknál a kis réseken a kőzet vagy üveg gyapot por szállingózik az orrukba.

hanem tűzálló cellulóz szigetelés.

rétegrendek a homlokzati falaknál ami nagyon fontos lenne, sok helyen szarnak rá, és nem csinálják meg normálisan a párazárást.

annyi hogy a férje építésvezető mérnök, így tisztában volt vele, hogyan kell egy ilyen házat normálisan megcsináltatni.

nekik a homlokzaton hajópadló van, ezt 2-3 évente át kell festeni, ami 200-250 ezer ft körül mozog, egy átlag 130 négyzetméteres háznál.

meleget jól tarja, de ez is a normálisan kivitelezett szigetelés miatt van csak.

most ebben a hőségben meg amelyik helységeket süti a nap, ugyan úgy meg lehet dögleni klíma nélkül.

én csak azért nem vagyok a könnyűszerkezetes pártján, mert kevés olyan jó ács van aki normálisan precízen meg tudja csinálni.

mivel itt fából van minden, nagyon fontos a pontosság, és a megfelelő kötőelemek megfelelő helyen való elhelyezése.

meg fa érzékeny a nedvességre, nagyon fontos a párazárás, és pára szellőztetés a falakban.

ezt mint írtam javarészt elhanyagolják, mivel külső belső falburkolatok után a kutya nem fogja látni soha mi van a gipszkarton vagy lambéria és hajópadló alatt.

és ami miatt leginkább nem kellene ilyen kecó, hogy nagyon tűzveszélyes, főleg ha belül látszó fa födém van, és lambéria burkolat.

2015. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Épitőmérnök "rokon" is a nem megfelelő kivitelezést emlitette, mint legnagyobb hátrányt. Merthogy szerinte meg lehetne normálisan csinálni, csak ugye mi magyarok mindent el tudunk rontani...

Az érdekes, hogy pont a hőkapacitás, ami itt negativumként kerül szóba, az első érvük a könnyűszerkezetes gyártóknak a technológia mellett.

Konkrétan, hogy nem kell felfűteni a falat, hanem csak a levegőt.

2015. aug. 13. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Könnyűszerkezetes házat Magyarországon nem érdemes építeni. Értékállósága nulla, kivitelezés hibalehetőségei óriásiak. Sógoromék laknak ilyenben, ezerszer megbánta, hogy vette, pedig olcsó volt. Már eladná, de azon az értéken, amin vette, nem tudja. Az épület instabil. Nem úgy, hogy érezhetően inog, de este, mikor már csend van, folyamatosan lehet hallani, hogy mozog. Nagy szélben, viharban nyikorog, nyöszörög, néha gondol egyet a beltéri ajtó, és szorul becsukáskor, de nem kell begyalulni a falcait, mert másnap érdekes módon csukódik rendesen. Nyáron meleg, télen hideg. Nekem nem kellene, az biztos, még akkor sem, ha jó építőanyagból, és precízen építik meg.
2015. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!