Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megoldhatom kerti faházam...

Megoldhatom kerti faházam belső szigetelését nikecellel?

Figyelt kérdés

Szerszámos tároló faházunk 5 cm-es stafni szerkezetére szögelt lambériából áll, zsindelyezett tetőzettel.

Értelemszerűen fűtés nincs benne.

Mivel télen fagy a kisházban, 5 cm nikecell belső szigeteléssel szeretném fagymentessé varázsolni.

Megoldható-e állapotromlás nélkül és ha igen, a rétegrendben hova kerül a párazáró fólia?

Köszönöm a válaszokat!



2015. nov. 4. 08:46
1 2
 1/11 gomzoli ***** válasza:

Párazáró fóliára semmi szükség szerintem. Továbbá a szigetelésre sem, ha tárgyilagosan nézzük, mert nem fog segíteni a fagy ellen. A vékony fa falú háznak ugyanis nincs hőmegtartó képessége, nincs "tömege" ami a meleget tárolná, pláne, hogy nincs is olyan hőforrás, ami kicsit is melegítené belülről (írtad, hogy nincs fűtve). Magától a hungarocelltől (avagy nikecelltől) melegebb nem lesz a faházban, mert a hungarocell nem fűt, hanem csak a házon belüli esetleges melegebb levegő lehűlését lassítja. DE mivelhogy nincs a házban, ami meleget adna, így értelemszerűen a ház falai, és levegője a környezet hőmérsékletét fogja felvenni. Se hidegebbet, se melegebbet.

Fagyásra érzékeny dolgokat inkább próbálj máshol tárolni.

Például, ha a kis faház elég nagy ahhoz, hogy a belsejében a padlóba lehessen egy "aknát" ásni, 1,5-2 méter mélyen a talajszint alá, az ha jól le van fedve, biztosan fagymentes marad.

2015. nov. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem tudok aknát ásni, 2×2-es a ház és van alatta 10-12 cm vasalt beton.

Ha fűtök benne, akkor lenne értelme? Akkor kell a párazáró fólia?

2015. nov. 4. 10:11
 3/11 A kérdező kommentje:

nagyon sok nikecellem van, ebből adódott az ötlet, hogy szigetelem, hátha javít valamit.

Abból indultam ki, ha a vízakna falait (és legfőképp a fedlapot) hungarocellel szigeteljük, biztosan fagyásmentes lesz (persze az nyilvánvalóan a földben van, szóval ilyen téren más tészta).

2015. nov. 4. 10:14
 4/11 gomzoli ***** válasza:
100%
Ha tudnál a kis faházban fűteni (fagyos időszakban legkésőbb 2 naponta) valami kis kályhával, akkor volna értelme a nikecellnek is, így talán fagymentesen lehetne tartani. Párazáró fólia akkor sem kell, mert nincsenek egy faháznál olyan hermetikus körülmények, amik miatt nyirkosodhatna nikecellezés után (ha azelőtt sem nedvesedett). De azért végig kell gondolni, megéri-e fűteni, hacsak nem ingyen kapod a tüzelőt!
2015. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségedet!
2015. nov. 4. 10:45
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Mondhatjuk hogy elég sok nikecellre lesz szükséged, ha a nyári meleget akarod megtartani tavaszig.
2015. nov. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 3cm-essel szigeteltem le belülről a 18mm-es hajópadlóból készült oldalfalakat és a ház alját. Nyáron nem hűl ki éjjel a faház, ha kint alszanak a gyerekek.

Fóliát nem tettem

2015. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
fóliázd le a fát és tedd rá a lapokat, majd fóliázd megint és farossal fedjed. szerintem nem fagy meg semmi
2015. nov. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

# 6/8:


köszönöm építő jellegű hozzászólásodat.

2015. nov. 10. 16:02
 10/11 A kérdező kommentje:
nem az a célom, hogy 30 fok legyen a faházban, hanem hogy a cement alapú építőanyagokat kint merjem hagyni, festékeket, stb.
2015. nov. 10. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!