Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Belülre hőszigetelést szabad...

Belülre hőszigetelést szabad rakni?

Figyelt kérdés
Én úgy tanultam, hogy nem lehet, de a miértet már nem tudom. :D

2015. szept. 12. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mivel, mert vannak már megfelelő technológiák. Nikecellel pl. nem lehet, penészedik a fal mögötte. Járd alaposan körül a témát.
2015. szept. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

vannak belülre rakható hőszigetelések, műemlék házaknál is ezeket alkalmazzák. némelyik valami szilikát alapú...de megtalálod a neten őket.

belülre alapvetően a hőtároló tömeg kirekesztése miatt sem jó, a külső falak nagyon lehűlnek, ami pára/nedvesség esetén fagyási kárt is szenvedhet; illetve amit fentebb írtak már.

2015. szept. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Annyit pontosítanék, hogy a műemlék házaknál is tilos a hőszigetelő anyagok alkalmazása belülről, pont az állagmegóvás miatt.


A megoldás ilyen esetekben (statikus tervezést követően) a falszerkezet vastagítása (belülről a lakóterület rovására) megfelelő, szerkezetazonos falazóanyaggal.

2015. szept. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
pontosítok, műemlék jellegű épületeknél használják a belső oldali szigetelést. bár szakértő nem vagyok, de ezernyi helyen olvasom, hogy egyedüli lehetőség. de műemlék és műemlék jellegű közt biztosan van különbség, mert ilyen lakóházat már láttam így felújítva belülről.
2015. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A jó lambéria is tud szigetelni.
2015. szept. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kettes jól beszél. Egy ház hőháztartásában hatalmas szerepet kap a falak hőtároló képessége. A vályogház pl nem azért hűvös nyáron, és meleg télen, mert a vályog olyan baromi jó hőszigetelő, hanem azért, mert az 50-60 cm vastag, földből tapasztott fal nm-enként több tonna tömeget képvisel. Mire átmelegszik, majdnem ősz lesz, mire meg leadja a nyáron felvett hőt, majdnem tavasz.
2015. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kunu lenke ***** válasza:
Szia Nem tiltja semmi!A lényeg,hogy ne legyen párazáró mert a párás meleg levegőt bent tartja a házban ez pedig lecsapódik és vizesedik a sarok és a hőhidas felületek.Olyan hőszigetelőt válassz ami páraáteresztő képességgel rendelkezik,ezek többnyire szerves anyagok !
2015. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nekem a hőfokesési görbe rémlik, h azzal vizsgáltuk a dolgot. Ha belülre raktuk a hőszigetelést, akkor a hőszig alatt az a hőmérséklet alakult ki, aminél még kialakulhat ez a dolog, ha kívülre raktuk, akkor pedig nem volt ilyen probléma. Ezt azt hiszem egy +20 -20 fokos helyzetre néztük.
2015. szept. 25. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!