Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kedves Mindenki! Mitől süllyed...

Kedves Mindenki! Mitől süllyedhet a padló? Remélem jó helyen járok, nem igazán tudom hova forduljak a problémámmal. Itt sok okos választ találtam már!

Figyelt kérdés

Párommal 1,5 éve költöztünk be az új építésű házunkba. Pár hónapja vettem észre, hogy a járólap és a fal találkozásánál a szegély alatt,9o fokos sarokban a padló sülyedése miatt megrepedt a fugával szín azonos szilikon tömítés.Azért van szilikon, mert a kemény fugánál tartottam a repedéstől.

Olyan helyeken történik mindez ahol rendszeresen közlekedünk vagy valamilyen súly rakódik a padlóra pl. szekrény vagy konyhabútor.

Szóltam a kivitelezőnek, hogy jöjjön és nézze meg mi történik, de a válasz csak annyi volt hogy ez természetes és a falak is simán megrepedhetnek.

Nyomjam ki megint szilikonnal. Nincs az az épület ahol ne lenne repedés valahol, valószínűleg mozog az épület és itt jön elő.

Én elég naiv vagyok, bevettem ezt a dumát bár nagyon furcsáltam, ilyet még nem láttam sehol pedig néhány házban jártam már.

A gond csak az alsó szinten jelentkezett és szinte csak a válaszfalak tövénél.

Legalábbis egyenlőre.

A rétegrend: vasalt sávalap és zsalukő réteg a külső falak alatt, közötte földvisszatöltés, nagyobb és apróbb szemű murva, 6 cm lépésálló XPS, fólia, vasháló, szerelőbeton, kátránypapír (tessék - lássék leragasztva), 10 cm (lépést nem nagyon álló) EPS, fólia és végül az ajzat-beton vas nélkül. Erre jött a baumit flexo ragasztó fogazott glettvassal a járólap alá, cimsec víztűrő fugázóval.

A portalanításról gondoskodtunk porszívóval és mapei alapozóval!!!


Kérném, ha mód van rá valaki mondja meg nekem mi okozhat ilyen gondot.

Sajnos ma észrevettem, hogy az egyik lap már meg is repedt, az egyik szekrény lába alatt, tehát a padló tovább süllyed. A hézag csak 4-5 mm, egyenlőre még, de aggaszt!!

A ház még csak 1,5 éves!!!


Köszönöm


2015. nov. 4. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
4-5 mm-es hezaggal mar erdemes komolyabban foglalkozni. A 10 cm lepesallo az biztos lepesallo volt?
2015. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a "lépésálló" hőszigetelés a gyanús. Roskad össze. Mondjuk azt nem értem, miért van két rtg hőszigetelés 6 és 10 cm, ez már szinte passzívháznál is túlzás... De ha a vasalást nem kötötték be az alapba és nem volt tömör a feltöltés, akár az egész padlószerkezet sűllyedhet. Ezzel az a baj, hogy idővel elszakad a vízszigetelés. Érdemes lenne az egyik ilyen sarkot feltárni.

Ha csak néhány mm és nem sűllyed tovább, akkor csak a hőszigetelés nyomódott meg kicsit, ezt ilyen vastagságnál több helyen láttam.

2015. nov. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A 6+10 cm azért kellett, mert a ház a+ hőszigetelésű.

Az építész javasolta.

A falak 35 cm vastagok és 3 rétegű az nyílászáró.

Az XPS a lépésálló az a színes hab táblák.

Az EPS a hagyományos Nikecell tábla és puhább mint a másik, ha zokniban rálépünk akkor látszik a talplenyomat.

2015. nov. 4. 21:16
 4/9 anonim ***** válasza:
ha szines, akkor valszínűleg lépésálló volt, azok színesek.repedés nem természetes velejárója. van szavatosság és garancia, a kivitelezőt ez bizonyára tudja is. a fogyasztóvédelemnél erről tudsz tájékozódni, és érdemes lenne tanácsér oda elnézni. aztán valami szakvélemény kellhetne és megmutatni/elmondani mindezt, hogy így van. ezek után akár perelni is lehet, bár ez sokáíg húzódhat így érdemes megegyezni valahogy.
2015. nov. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A "10 cm (lépést nem nagyon álló) EPS" kezd valószínűleg összerogyni, ami nem túl jó hír, mert a fölötte lévő vasalatlan aljzatot károsíthatja a keletkező plusz igénybevétel. Érdemes lenne ezt megvizsgáltatni, mert lehet, hogy tervezési vagy kivitelezési hiba áll mögötte, nem gondolnám, hogy ez normális.
2015. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

több sebből is vérezhet a dolog.

1. a föld töltés tömörítése nem megfelelő.

ezt általában a link segédmunkások le szokták szarni, és max 1x mennek át döngölőbékával a felületen (már ha átmennek rajta a murvázás előtt...)

2. a 10cm-es EPS-re milyen beton került? esztrich?


ha a tömörítés jó, akkor a beton nyilván nem fog "tömörödni" tehát vagy az egész aljzat süllyed a földbe, vagy pedig a 10-es ESP és az arra történt betonozással lesz a gond.

én mindenképp a kivitelezőt vissza hívnám, mert itt súlyos statikai hiba lehet, 4-5 mm az rengeteg.


a válaszfalak alatt van sávalap?

vagy csak simán a lapbetonra lett falazva?

2015. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A földvisszatöltés meg lett döngölve.

A falak alatt van sávalap és zsalukő is, betonnal feltöltve, de csak a külső falak alatt, a válaszfal alatt csak a szerelőbeton van.

A szerelőbetonban van vas, láttam mikor beöntötték.

A párommal mi is az EPS-t gyanúsítjuk, hogy a teher alatt laposodik, a kérdés mit lehet vele kezdeni.

Az aljzatot szétbontani nem nagyon lenne jó, az rengeteg pénzbe kerülne! Mit mást tehetünk?

Az építészt kell felelősségre vonni? mert ő írt le mindent amit a kivitelező megcsinált!

És még egy kérdés, meddig süllyedhet a padlószint?

A 10 cm mennyit lapulhat? Csak megáll egyszer.

Az aljzatbeton 6 cm, meg tud az is repedni a vas nélkül?

Mire számíthatunk, mekkora meglepetések érhetnek még?

2015. nov. 5. 17:56
 8/9 A kérdező kommentje:

Az aljzatbeton kézzel / betonkeverővel kevert hagyományos beton. Kézzel terítették, dilatációs hézagokat hagytak.

Kavics, homok, cement és víz, az arányokat nem tudom.

2015. nov. 5. 18:12
 9/9 anonim válasza:

Szia!


Érdeklődnék, hogy mi lett a vége a törénetnek? Mennyit süllyedt még a padló? Mi volt az oka?


Köszi

2017. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!