Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha valaki építkezik saját...

Ha valaki építkezik saját maga megcsinálhatja a tetőt?

Figyelt kérdés

Ha készen állnak a falak, utána költséghatékonyság miatt a tulaj megcsinálhatja a tetőt saját maga a saját embereivel?


A tulajnak semmilyen építőipari végzettsége nincs, meg a melósok is csak betanított munkások, semmilyen szakirányú végzettségük sincs.


2015. nov. 7. 17:50
 1/8 anonim válasza:
0%
szerintem igen, csak kell egy szakszerű terv róla. és engedély. amúgy helyfüggő nálunk kis faluban mindent megcsinálnak... :)
2015. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Persze.A mi tetőnk is saját kézzel készült.
2015. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez az "építkezzünk magunk" dolog már jó pár éve nem működik.

a tetőt mint mindent meg kell terveztetni, és kizárólag ezzel foglalkozó bejegyzett cég csinálhatja a kivitelezést.

máskülönben minden szemrebbenés nélkül lebontathatják, vagy súlyos pénzbírságot kapsz.


egy nagyon friss tapasztalat, csütörtökön történt:


egy vidéki kisvárosban élek, kb 10 ezer fős.

nem messze tőlem, egy központtól távolabbra elhelyezkedő utcában egyik ismerősöm régi paraszt házáról lebontotta a tetőt födémig.

aztán elkezdték ketten a haverjával felállítani a szarufákat (alacsony nyereg tetőt csináltak), nagyjából a fele kész is volt.

másnap délelőtt (csütörtökön) megyek motorral a boltba, látom a katasztrófa védelmet az egyik utcában közel központhoz, egy félig roskadozó vályog házat nézegettek.

bementem a boltba, dumálgattam ismerőssel, aztán elindultam haza felé kerülő úton, jó idő volt mondom ráérek.

megyek abban az utcában ahol a tetőt csinálták, látom hogy a katasztrófa védelmis kocsik a ház előtt állnak.

nem álltam meg, fél óra múlva vissza mentem megkérdeztem mi volt, hát le kell bontaniuk a tetőt amit eddig csináltak, nagy szerencséjükre megúszták büntetés nélkül.


tehát azért mondom, hogy ha a szomszéd vagy valaki felnyom, akkor ne csodálkozz a lebontatják veled.

őket is valószínűleg valamelyik jó akaró nyomta fel, mert maguktól nem mentek volna be abba az eldugott utcába.

mellesleg 6 évig épület bádogos voltam, szóval tudom hogy az ilyen melókat már nem lehet az embernek elvégezni csak úgy mint anno.

próbálkozni lehet, de csak saját károdra.

2015. nov. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én láttam szakértőként néhány házilag barkácsolt tetőt... Nem hiába a katasztrófavédelmet hívják :-) Amúgy az ácsmunka igen komoly szaktudást igényel, a látszat ellenére is. És csak szakember végezheti, építési engedély alapján.
2015. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha te vagy közvetlen családtag ács, akkor igen. máskülönben nem, mert büntetik.
2015. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ismerősöm csinálja ezt, nem én. Csak érdeklődtem, mert én is úgy tudtam, hogy nem lehet, csak úgy elkezdeni.
2015. nov. 7. 20:00
 7/8 anonim ***** válasza:
És az építési hatóság milliós büntetéseket osztogat, ha nincs e-napló, nem megfelelően van vezetve, szóval nagyon szigorú manapság az építkezés.
2015. nov. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Ismerősöm akarja így folytatni, mert sokallja a pénzt, amit az ácsok kérnének.
2015. nov. 9. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!