Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki milyenre cserelte a tetöcse...

Ki milyenre cserelte a tetöcserepet, es miert valasztottad? CREATON TONDACH BRAMAC tetőcserép

Figyelt kérdés

2015. dec. 5. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen cserepeket újépítésű lakásra szoktak felrakatni a súlyuk miatt. 1 db megvan 4kg is. Elég nagy súly régi kitudja miből és hogyan felhúzott falaknak.

Építésszel dumálj mielőtt cserélnél,mert ha másképp esik,mint amire számítasz az kellemetlen lenne.

Sok helyen plé tetőre cserélnek épp emiatt.


Nem arról van szó. Szívesen felrakja a vállalkozó,de nem az ő felelőssége a ház tartószerkezetében keletkezett kár emiatt. Ő az elvégzett munkáért fog felelni. De akkor is csak akkor,ha úgy intézitek.


Bocsi,hogy nem ahhoz szóltam hozzá,amihez kérted. Remélem nem zavartam. :-D

2015. dec. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem zavartal

az egesz teto uj lecezest kap meg mi kell az nem gondvelemenyre vagyok kivancsi jobban ki melyiket miert valasztotta

2015. dec. 5. 08:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Terrán Synus cserepet rakattam fel:


[link]


könnyített verziójú betoncserép, kimondottan tetőfelújításra fejlesztették ki.

a többi betoncseréppel ellentétben ez csak 39kg/négyzetméter, a Bramac pedig 43-45kg/négyzetméter.

Tondach cserepeket én nem tettnék fel házra, a kerámia az nem tetőre való.

de ez az én személyes véleményem, nyilván egy beton cserép ellenáll a szélnek, fagynak, jégverésnek, a kerámia pedig ezeknek jóval kevésbé áll ellen.


önmagában a lécezés nem elég, ez nagyban függ a tető hajlásszögétől is.

ha mondjuk egy 30°-35°-os tetőre szeretnél betoncserepet rakni, ott a szarufa kiosztásnak is max. 85cm-nek kell lennie, mert a terhelés nagyban a szarufákra irányul.

minél meredekebb egy tető, annál kevesebb terhelés éri a szerkezetet.

egy 45°-os tetőn, a szarufa kiosztás elég ha 95cm körül van.

na most ezek azok a adatok, amik új tetőnél érvényesek.

egy régi tetőnél nem elég a régi szerkezetet megtartani, és simán csak átlécezni.

minden egyes szarufát meg kell erősíteni 5x10cm-es padlóval, hogy elbírja a cserép súlyát.

plusz nem árt fogópárokat is beépíteni a gerinchez, és nyereg ill. sátortetőnél székállást is csinálni, vagy a meglévőt megerősíteni és megduplázni a lábak számát.


tehát összességében nem elég csak átlécezni, egy valamire való ács nem fogja összehányni az egészet, aztán 5 év múlva pedig a meghajlott tető miatt vissza menni javítani.

beton cserép alá ez KÖTELEZŐ, amit leírtam, még ha a kivitelező farzsebből azt is mondja hogy nincs szükség rá.


most ezek után már csak a pénztárcádtól függ, hogy milyen cserepet fogsz felrakni a tetődre, betoncserép között sok különbség nincsen, csak a kinézet.

minőségre nagyjából egyformák.

Tondach-ról nekem egy tapasztalatom van csak, még a beton cserépen vígan szaladgálhatsz semmi baja nem lesz, a kerámián lapos kúszásba kell közlekedni mert nagyon könnyen törik.

2015. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi bramacot rakattunk, mert ez tetszett, adria montano, ennek négyzetmétere 44 kg, egy terran synus 39 kg. Nah ez az öt kiló nem oszt nem szoroz semmit, viszont jóval kevésbé tartós, ellenálló. A lécezés cseréje önmagában az esetek nagy százalékában nem elég, szükséges a tetőszerkezet teljes cseréje vagy megerősítése. Előbbi engedélyköteles. Beszélj szakértővel, nálunk statikus, építész és ács is azon a véleményen volt, hogy elég a megerősítés.
2015. dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

#4

200 négyzetméternél az már 1 tonna terhelés, lehet nem tűnik soknak az a pár kiló, de sok kicsi sokra megy.

és egy régi szerkezetes tetőnél az az 1 tonna sokat számít.

és semmivel nem szarabb a Terrán synus cserép, csak mert könnyített, egyébként drágább is mint a hagyományos beton cserepek, szóval még az olcsósága sem szól az mellett, hogy sokan ez miatt rakatnák a tetőre.

ezt nem azért mondom mert nekem olyan van, hanem tapasztalatból mivel ácsként nincs már olyan cserép amivel ne találkoztam volna.

ugyan úgy lehet szaladgálni a synus cserépen is mint a Bramacon, egy darab nem törött még el a 90 kilóm alatt.

2015. dec. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20 éves a házunk, eredeti rajta a cserép, bramac. Úgy tűnik, elég jól bírja a gyűrődést:)
2015. dec. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Beton cserép, kontra hagyományos cserép. Felesleges vita... "A beton 70évig köt, 70 évig bomlik, bezzeg római kori cserepet már..." semmi jelentősége. Ma magyarországon családi házak cserép fedését átlagosan, 50 év után cserélik. Tehát elöbb megy ki a divatból mint ahogyan tönkre mennne. Valószínüleg a beton cseréppel is ez lesz. Olyan fedést tegyél a házadra ami neked tetszik, amit meg tudsz fizetni, és amit engedélyez a helyi építési hatóság. A fedés csere bejelentés köteles. Az hogy egy fedés 38 vagy 40 kg m²-enként nem nagy jelentősséggel bír, amikor 40km/h-s szél többszáz kilós terhet ró a tetőszerkezetre m²-enként.
2015. dec. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!