Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha minél könnyebb tetőt...

Ha minél könnyebb tetőt szeretnék a házamra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Egy vályog házról lenne szó, amin jelenleg Bohn cseréptető van, és a szarufák az összecsapolásoknál szét vannak csúszva, ezért kéne cserélni. Arra gondoltam, hogy ha már úgyis cserélve van, akkor valami könnyebbet csináltatnék, hogy ne terhelje annyira a falakat, mert sajnos nem mindenhol van alapja. Nekem mondjuk tetszik a hódfarkú zsindely tető, gondolom az valamivel könnyebb mint a cserép, de esetleg számszerű adatokat négyzetméterre vetítve tud mondani valaki?

2015. dec. 7. 22:11
 1/10 gomzoli ***** válasza:
A tetőléceken kívül telibe kell táblázni 12 mm-es OSB-vel, arra pedig a tekercsben kapható, vastag 3D mintázatú bitumenes Villas burkolat. Miénk 3 éve lett csinálva, nem is néz ki rosszul, abszolút vízzáró, jégverés-álló, a padlástér még a legszelesebb időben is huzatmentes, és ez is valószínűleg ugyanolyan tartós lesz, mint a cseréptető (25-30 év legalább). Ha fel kell majd valaha újítani, elég egy újabb réteget ráteríteni. Ellenben legalább 2-3 tonnával könnyebb lett a háztető.
2015. dec. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gomzoli ***** válasza:
Hátránya, hogy nyári melegben nem tanácsos rámenni a tetőre, legalábbis vigyázva kell lépni, mert felpuhulhat a felülete.
2015. dec. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
25-30évet nem mondanék tartósnak
2015. dec. 8. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha könnyű tetőt akarsz, akkor csináltatsz egy szeglemezes tetőt, trapézlemez fedéssel.
2015. dec. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Egyszeres fedéssel, könnyített tetőcserepet minden további nélkül elbír. Eddig is elbírta. Amiket fentebb ajánlanak, mindenféle fémlemezek:

- rondák, nem illenek egy vályogházra, sok településen tiltják is

- a padlás egy zárt fémdoboz lesz, meleg és párás klíma lesz alatta, gyorsan szétrohad alatta az ácsszerkezet, födém. Erősen szellőztetni kell (megoldható?), de még ezzel együtt sem tenném fel.

2015. dec. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gomzoli ***** válasza:

Utolsó:

hol olvastál te fémlemezeket, vagy ilyesmit? Az első válaszomban leírtam a tető összetételét, abban egy kiló csavaron kívül egy darab fém sincs...

A szellőztetés természetesen fontos, ezért is lett nálunk kb. 15 darab szellőzőelem (kis háromszög alakú idom) is beépítve... nyugodtan használjuk a páraelszívót, melynek kivezetése a padlástérbe megy, és nem nyirkos-nedves semmi. De mégsem olyan huzatos, mint korábban, az egyszerű tetőcserepek alatt, amikor szeles időben ezernyi kis résen át süvített keresztül a huzat, így teljesen kihűtve a padlásteret, közvetve a lakás mennyezetét. A padlás padlóját egyébként azóta leszőnyegeztük kőzetgyapottal, így a mennyezet hőszigetelése jelentősen javult.

2015. dec. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is azért lett bitumenes zsindely (OSB-re szögelve) a tetőre téve, mert a pala tönkrement, a faanyag meg nem túl rossz, de már nem is olyan, mint új korában, ezért nehezebb cserepet már nem lehetett rátenni.

Azt hiszem, 6 kis szellőző van rajta.

Nyáron, 35 fokban rohadt meleg volt fent, de nem melegebb egyáltalán, mint mikor pala volt, vagy a régi háznál a tetőcserép alatt.

2015. dec. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

bitumenes nehéz lemezek, zsindely, és az említett trapéz lemez lenne az utolsó, amit lakóház tetőre raknék.

a zsindelyen kívül, a trapézlemez és a bitumenes cserépmintás nehéz lemez is undorítóan néz ki háztetőn.

csak a gyorsaság és az olcsóság miatt választják az emberek, esztétikailag sztm. ocsmány.

mellesleg a bitumenes lemezeket azért a nap eszi is rendesen.

főleg az elmúlt évben amilyen szélsőséges nyári idők vannak, nem csodálnám ha 15 év alatt megenné az összes bitumenes csodát.

ugyanis a meleg idővel kiégeti a bitumenből az összetevőket, és utána nem marad rugalmas, nem tud dilatálni és szépen szétreped, az összeeresztések pedig elválnak.

zsindelyt pedig ha szarul csinálják meg, vagy nem tud összesülni rendesen akkor egy vihar elég hamar leszedi a tetőről levelenként.

egyébként min. 12mm-es OSB kell alá, az sem könnyű, akkor szintén a tetőléc, alátét lemez, és maga a zsindely sem könnyű.

30-40 kiló egy köteg 3-3,5 négyzetméter, szóval ez sem olyan sokkal könnyebb mint a cserép.

és a zsindelyezés manapság talán még drágább is mint a cserepezés, főleg ha minőségi zsindely van használva, meg amiket leírtam azokat is hozzá lehet adni.

2015. dec. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gomzoli ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=odtDvyf3I64


nekünk pontosan ugyanez került a tetőre, avval a különbséggel, hogy nem palatetőre, hanem OSB táblákra.

Mi ronda, mi nem, az meg ízlés kérdése.

NEM olcsóbb, mint egy hagyományos zsindelyezés. De lényegesen könnyebb a súlya. A mi 110 m2-es házunk (kb. 180 m2 tetőfelület) esetében közel 3 tonna volt a különbség.

2015. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsindelyes Andrea válasza:

A hódfarkú zsindelyfedés ebben az esetben valóban jó választás lehet.

A súly tekintetében jóval könnyebb, mint a cserépfedés, még akkor is, ha a teljes felületet OSB lemezzel kell borítani. A teljes tetőhéjalás, ami tartalmazza az OSB lemezt, a zsindely alátét lemezt és magát a hódfarkú zsindelyt kb. 17 kg fedett tető négyzetméterenként, szemben a cserépfedés 33-66 kg közötti súlyával.

További előnye az OSB + zsindely kombinációnak, hogy „megfogja” a tetőt, a 3,125 m2 felületű OSB táblák hosszú rögzítő csavarjai behatolva a szarufázatba, „megandrásolják” a tetőszerkezetet, amire a szétcsúszott szarufa toldások szerint úgy tűnik szükség lehet. Természetesen csak erre a megtartó erőre nem lehet építeni a tetőszerkezet stabilitását, de ez is hozzáadhat egy merevítési faktort.

Amennyiben szeles, hegyvidéki vagy vízparti a ház, érdemes öntapadó hódfarkú zsindelyben gondolkozni, ami 220 km/h szélsebességig viharálló. Ilyen pl. az IKO Bibershield zsindely.

Látatlanban ennyit lehet javasolni, kivitelezés előtt mindenképpen kérjen tanácsot szakavatott, referenciákkal rendelkező kivitelezőtől, sőt, az Ön esetében statikustól is!

Ha már OSB kerül a tetőre, erősen javasolt bitumenes tetőzsindely használata, szemben a tekercses lemezzel, ami a síkpalák utólagos és ideiglenes vízszigetelésének költséghatékony, de megkérdőjelezhető módja.

A zsindelyfedés járulékos előnye, hogy 20-30 év múlva egy pár napos munkával és pár százezer forintos költséggel egyszerűen átzsindelyezhető, azaz a következő réteget egész egyszerűen rá lehet szögelni a meglévő zsindelyre, mindenféle bontás vagy átépítés nélkül és ezzel újabb 20-30 évre gyári garanciával fedett héjalást kapunk.

2016. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!