Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 20-25 millió forint mire...

20-25 millió forint mire lehet elég egy új ház építkezésénél?

Figyelt kérdés

Telek sincs még, tudom, hogy nagyon változékonyak a telekárak, sok mindentől függ, belváros, külváros, van-e közművesítve stb stb.

Tehát ezekkel együtt (vagy épp ezek nélkül) egy modern új építésű ház hány négyzetméterét lehetne megépíteni? :)



2015. dec. 21. 02:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
200-250 EFT + ÁFA/m2, igényszinttől függően. Ennél olcsóbban nem jön ki, de felfelé még mehet bőven...
2015. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Egy 80-100 nm-es kecó szűken kijön belőle. Főleg, ha sok segédmunkát tudsz adni bele. (Haverok, család, stb)
2015. dec. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit eddig írtak árat az telek nélkül teljesen helytálló.

A telek árát meg így nem lehet kalkulálni, hol van Bp? Győr? vagy egy eldugott kis zsákfalu (nem lenézve a zsákfalvakat éltem ilyen helyen és teljesen jó volt, meg még jó is lesz), közművesítve vagy a nélkül!

Az épület költsége közel ugyanannyi a zsákfaluban is meg a "rózsadombon" is, mégsem ugyanannyit "ér", vagy ugyanannyiba kerül.

2015. dec. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hol...

Lehet, hogy csak a telek ára jön ki ennyiből.


Egyébként nagyon alsó hangon elég egy 80m2-es új házhoz. (telek nélkül)

Mi most "csak" tetőt cseréltünk egy 25m2-es nappalival és egy 10m2-es terasszal kiegészítve a már meglevő házunkat, ez kb. 10 millió lesz.

2015. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de azt mondták 27%ról 5% lesz az építkezéshez az adó. Ez is segít valamennyit nem? Illetve fura, hogyha építek egy 80m2 házat, 20 milláért, tuti nem tudom eladni 20-30 millióért... Ergó nem éri meg az építőiparban lenni....
2015. dec. 24. 12:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvileg igen.

A engedélyköteles építés fordított áfás.

Ìgy neked kell csak 5%-ot befizetned.

Vásárlásnál gondolom az eladó lenyeli a különbözetet.

2015. dec. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"hogyha építek egy 80m2 házat, 20 milláért, tuti nem tudom eladni 20-30 millióért..."

Ez bizony így van. Autót venni, házat építeni pénzügyileg nem jó befektetés. Ismerek olyan esetet, amikor a félkész, addig 28 millába fájó házat 6,5 misiért sikerült elpasszolni, amikor kiderült, hogy a fiatalok mégsem együtt akarnak megöregedni.

Persze más dolog az, hogy mennyit ér neked a saját képedre formált otthon melege.

2015. dec. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!