Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Pár dologgal nem vagyok...

Pár dologgal nem vagyok tisztában építéssel bontással kapcsolatban. Van itt szakember?

Figyelt kérdés

Kb 3 hét múlva veszünk egy 106 nm-es családi házat a párommal és 2 gyermekemmel.

Tervezgetjük az alaprajzot, eredetileg nagyon rosszul van elrendezve, 1965ben épült, 1972ben hozzáépült házról van szó, tehát házon belül is vannak főfalak... Ebből 1et szeretnénk kiváltani áthidalóval! Ezt eddig tudtommal meg lehet csinálni. Viszont azt tényleg nem tudom, hogy kell e nekünk ahoz engedély, hogy ahol eredetileg volt a bejárati ajtó, azt a régi tulajok átalakították ablakká, de mi vissza szeretnénk csinálni ajtónak. Elvileg ott nem kell nekünk áthidalót építeni, mert csak befalazták.... A másik, meg hogy kell e engedély ahoz, hogy egy meglévő félig beépített teraszt teljesen beépítsünk, és megtoldjuk 2 méterrel, úgy hogy nem érintünk tetőszerkezetet??



2015. dec. 27. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb bemégy a lakóhelyi építési osztályára és ott pontosan mindent elmondanak! Nem akarok okoskodni, mert vannak buta okos , okoskodó buta emberek , akik lehurrognak!
2015. dec. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Főfalbontás engedélyköteles. Kell hozzá terv, statikai szakvélemény. Januártól valószínűleg illetékmentes lesz, így az építésügyi hatóság felé nem kell fizetni,.csak a tervezőnek és a statikusnak. Az ajtó áthelyezés nem az áthidaló miatt engedélyköteles, hanem mert megváltozik a ház homlokzata. Igazából meg lehet csinálni engedély nélkül is, hiszen egy kívülállónak nem fog feltűnni, hogy egy tartófal ki lett váltva áthidalóval, de mi nem mertünk kockáztatni, mert egy ilyen főfal bontásnál könnyen történhet baj, leszakad a födém az egész tetővel már bontás közben, vagy később, arról nem is beszélve, hogy nem tudom, hogy mekkora részt akartok kivágni. Mi kiváltunk egy 2 méteres részt, ahhoz elég a porotherm áthidaló, de az 5 méteres részhez már I gerendák kellenek és statikus számolta ki, hogy pontosan mekkorák, figyelembe véve a ház adottságait, a tető súlyát stb. Én nem rizikóznék. Oké, hogy így kell fizetni a szakembereknek a tervekért l, meg kell e-napló stb, de én nem mernék nyugodtan aludni úgy, hogy saját szakállra oldottuk meg a problémát.
2015. dec. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha megbetegszel orvoshoz mész, ha elromlik az autód autószerelőhöz.

Ha házat kell átalakítani akkor építészhez.


Ha nem vagy magad is az, akkor nem értesz hozzá. Ezért vannak, hogy segítsenek. ;-)

2015. dec. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek a hármassal! Én építész vagyok, és az igényesebb emberek a nem engedély köteles átalakításokat is terveztetik. Ahogy írtad, elég elfuserált az alaprajz, egy építész sok olyan ötletet ad a gazdaságos és használható átalakításhoz, ami neked eszedbe sem jut. Hidd el, tapasztalatból mondom, ami nekem egy rutin megoldás, azon az ügyfelek sokszor csak ámuldoznak, hogy mekkora ötlet...

Amúgy amiket leírtál, azok engedély köteles átalakítások, és az épület bővítéskor elég sok jogszabálynak meg kell felelni. Lehet, hogy nem is megvalósítható olyan formában, ahogy elképzelitek.

2015. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, igaz, inkább szakemberre bízzuk! Boldog Új Évet Mindenkinek!
2015. dec. 29. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!