Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőtér helyett új szint...

Tetőtér helyett új szint építése "új lakás"-nak számít a CSOK szempontjából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 gyermekem van, valamint egy 87nm-es házam, felül 30nm tetőtér-beépítéssel. Felvehetném az új CSOK 10 millióját új ház építésére, de nem szeretnék költözni, viszont a jelenlegi házamat szívesen bővíteném, mégpedig úgy, hogy a jelenlegi tetőtér-beépítést megszüntetném és egy teljes szintet csinálnék felül. Ez saccra úgy 5-6 millióba kerülne. Bővítésre elvileg 2,2 milliót adnának és csak a kivitelezés max 50%-áig, viszont új szint építése új háznak minősül, így arra 10 millió járna (és 100%-át fizetnék). De mi van akkor ha már most is van tetőtér-beépítés? Ilyenkor ez új szintnek számít? A rendeletből próbáltam kihámozni a választ, de nem sikerült. Ez a szerintem releváns rész:


"új lakás: a meglévő épület vagy épületrész átalakítása kivételével:

a) az alapozási munkáktól kezdődően teljes egészében újonnan épített, vagy emeletráépítéssel vagy tetőtér-beépítéssel megvalósuló, a lakhatás feltételeinek a vonatkozó jogszabályi követelmények szerint megfelelő lakóegység, amely elkészültét követően használatbavételi vagy hatósági bizonyítvánnyal igazolandó használatbavétel tudomásulvételi eljárásra köteles"


A kérdés az, hogy ez így meglévő épületrész átalakításának számít, vagy új lakóegységnek?

Tudna ebben valaki segíteni?


Köszi!



2016. jan. 4. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem fogja tudni megmondani neked, kérdés, hogy ki, hogyan értelmezi a törvényt. Az én olvasatomban nem, mert már most is be van építve, de ez az én véleményem. Azt ugye tudod, ha elfogadják új lakóegységnek így, akkor kell.ott is konyha stb, külön bejárat, és ott kell laknotok, nem lakhattok a földszinten, ha ellenőrzésnél kibukik, hogy igazából lent laktok, csúnya vége lenne. Jah és legalább 60 nm hasznos alapterületnek meg kell lenni. Hasznos alapterületnél pedig azon kívül, hogy fűthetőnek kell lennie, azok a részek számítanak, ahol a belmagasság 190 cm. Tetőtérnél ez meg necces.
2016. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha külön lakásként építed meg és társasházzá alakulsz akkor a ráépítés külön lakás lesz. Ha bővíted a sajátodat akkor nem.


A 10milla csak akkor jár, ha nincs ingatlantulajdonod, vagy ha van és azt eladod, akkor az új ára és az eladási ár különbözetre lehet ezt használni.


Neked sztem nem jár semmi, hisz van hol laknod.

2016. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor ebbe ilyen formában nem vágok bele.


#2-nek: Ha 3 gyerekre felveszed a 10 millát új ház építésre, akkor lehet mellette akármennyi ingatlanod, nem nézik. 7/B paragrafus 6-os pontjában írják, ha jól emlékszem. Szóval csak 1-2 gyereknél vagy használt lakásnál nézik, hogy van-e valamid.

2016. jan. 4. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!