Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hányadik emeleten célszerű...

Hányadik emeleten célszerű lakást venni?

Figyelt kérdés
Ti hányadikon vennétek? Milyen előnye/hátránya van a magas és az alacsony emeleten lévő lakásnak? (Panel lakásról van szó, ha lehet akkor egyedi mérésest vennék)

2012. máj. 10. 22:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Második, legfeljebb harmadik emelet.

A régi panelokban gyakran rossz a lift, így lehet számolni időnként azzal, hogy fel kell gyalogolni akár csomaggal, gyerekkel, szóval nem mindegy, hogy a tizedikre mész egy nap többször, vagy a másodikra.

Ha földszinten is van lakás, akkor még jó az első emelet is, viszont ha nincs, akkor azért a második inkább, mert az első emelet mindig sokkal hidegebb télen, mivel nincs alulról fűtve és sok helyen hangosabb is (autók, játszótér stb.) A tizedik emelet pedig nyáron elviselhetelenül meleg, télen pedig ugyancsak nem kapja meg azt a meleget, mint egy középen lévő lakás.

2012. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
A legmagasabb emeleten azért jó mert ott nem dübörögnek a fejed felett viszont hátránya, ha nincs lift sokat kell lépcsőznöd főleg a kisebb panelekre gondolok. Ha meleg van akkor kb a legfelső szinten a legmelegebb ugye a tető miatt amit szinte mindenhol tapasztalok. Az alacsonyabb lakásoknak egy a hátránya düböröghetnek feletted, viszont ott valamivel hűvösebb van keveset kell lépcsőzni. A legalsó emeleteknek tapasztalataim szerint az a hátránya hogy könnyen be lehet látni az utcáról. Én sok helyen laktam már albérletben de nekem a középső emelet vállt be mindig. Most már családi házban élek a barátnőmnél. Ennél jobb nincs.
2012. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%

A legfelső és a legalsó kivételével bármelyiken.

A legfelső ugyan csendes, mert nem zajonganak feletted, de állítólag nyáron nagyon felmelegszik, ráadásul ha beázik nem biztos, hogy a közös költségből azonnal áldoznak rá, mert viszonylag kevés embert érint. A mi házunkban a felső lakók évek óta könyörögtek mire történt végre valami.

A legalsó sem túl jó mivel bárki beláthat vagy olyan közel jöhet ami már zavaró lehet.

2012. máj. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%

Én csak legfelülre mennék, ott is a szélére, hogy minél kevesebb szomszéd legyen. Tény, hogy legfelül beázhatsz, melegebb nyáron, sokat kell lépcsőzni és gáz a bútorokat gyalog felcipelni, de mikor dübörögnek a fejed fölött, melletted a zenét bömböltetik...

Három panelból menekültem el a fölöttem lévők zajongása miatt, bár tény, h én rosszul alszom.

2012. máj. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Befektetés szempontjából viszont minél lentebb, annál jobb (öregeknek). Fűtés szempontjából lent nem vagy úgy körbe fűtve, az utca (lépcsőház ajtó, szemétszállító, lenti kisbolt) zaja is jobban behallatszik.
2012. máj. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Sehányadikon, vagy esetleg az elsőn. Most egy tízemeletesben az ötödiken lakunk, elvileg ez a legjobb, totál körbe vagyunk fűtve és nincsenek hangos szomszédok. Kivéve ha fúrnak, de azt úgyis az egész ház hallja.

Amikor péntek és szombat este lent isznak a fiatalok, tisztán halljuk, mit beszélnek. A fűtésszámlánk horribilis, ráadásul úgy, hogy egyedi mérős a lakás, és a nagyszobát alig fűtöttük télen. Amikor a nagy kanapét fel kellett hozni, a párom meg a szállító már a harmadik emelet környékén igen cifra dolgokat mondott :) A szemközti házból gyönyörűen belátni hozzánk.


Szóval sehogy nem jött be ez a dolog. Azért választanék földszintet vagy elsőt, mert az legalább nyáron nem olyan dögmeleg. Előre félek, tavaly volt hogy 34 fok volt a lakásban :(

2012. máj. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer laktam a harmadikon,mindegyik fasza volt.Most földszinten vagyok.Sokkal több a fűtésszámla,ráadásul mivel utcafront,simán sétálgathatnak az ablakom előtt,nem valami biztonságos.
2012. máj. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a 2. emeleten lakom panelba. Ha nem lenne alattunk egy ilyen kocsma féleség, és alattunk nem egy bunkó cigó lakna, aki rappernek képzeli magát, akkor nekem tökéletes lenne, mert télen nagyon jó meleg volt, az általános utcai zak nem zavaró, nem kellett sokat lépcsőzni (mondjuk van lift is).
2012. máj. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha fázós vagy, a felső emeletek a jók. A fűtés ugyanis felülről kezdődik a panelban, bizony lényeges eltérés lehet a felső ill. alsó emeletek lakásainak hőmérséklete között. A legfelső szint nem jó, ha beázik a tető, akkor téged érint.

Ha nem igényled a meleget, akkor az alsó szintek közül válassz. Ha közepesen vagy fázós, akkor a középsők közül.

A lift is szempont lehet, de azért nem jellemző, hogy olyan gyakran elromolnának. Meg hamar megjavítják, ha gond van. Olyan panelek is vannak, "szalagházak", ahol két lift van, vagy egyik házból át lehet járni a másikba a szinteken az összekötő folyosó miatt, így még ha el is romlik a lift, nem kell gyalogolni.

A hanghatásokat cáfolnám. A 7.-en, ahol sokáig laktam, ugyanúgy lehetett hallani mindent, az utcazajokat. És egyik ismerős mondta, aki egy húszemeletesben, majdnem a tetején lakott, hogy ott is majdnem ugyanúgy hallani mindent, ami lent történik.

2012. máj. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A víznyomás szempontjából meg az alsó emeletek a jók.

Ha azt szeretnéd, hogy jó erős vízsugár legyen, akkor ne fentre költözz.

2012. máj. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!