Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A házunkban betonfödém találha...

A házunkban betonfödém található és szeretnénk gipszkarton mennyezetet. A kérdés az lenne, hogy a dűbeleket (tipliket) hová érdemes fúrni, a gerendába vagy a béléstestbe? Mi a legjobb megoldás, mert a födémet sem szeretném meggyengíteni.

Figyelt kérdés

2016. jan. 7. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Gerendába, bár ha vasat fogsz akkor nehezebb, de ott jobban tart.
2016. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én a nyáron csináltam meg a nappaliban a mennyezetet, 6X5 méteres, és csakis a födém gerendákba fogtak a beütős dűbelek.

a béléstestbe semmit nem fogott, kézzel kihúztam simán.

kimértem a gerendák tengely vonalát, csapó zsinórral kicsaptuk a középvonalat, és csak ott fogattuk meg, mert máshol semmi értelme nem volt.

mondjuk abban azért fogott rendesen.

csinálj pár próba fúrást, lehet nálad fog a béléstestben is.

2016. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egyébként egy jobbfajta SDS fúrószárral a vasat is mint a vajat úgy át lehet fúrni, 3-4 ezer forint körül van egy 8mm-es vasfúrós SDS szár.
2016. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A gerendák nem fognak meggyengülni?
2016. jan. 8. 10:16
 5/5 kunu lenke ***** válasza:
Szia.A gerendában a dűbel az anyag sűrűsége és vastagsága miatt biztosabb stabilabb.A gerendákba ha nem 1 cm ként fúrsz az ég világon semmi gond nem lehet!
2016. jan. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!