Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van e olyan pár/család, aki...

Van e olyan pár/család, aki csak fél telket venne Debrecenben?

Figyelt kérdés

Az a problémánk, hogy vennénk telket, de túl nagyok, és persze túl drágák. Utána jártam, és megoldható lenne, hogy egy nagy telket ketten vegyük meg, így 2 felé osztva már az ára is és mérete is megfelelő lenne.


Pl. néztem a Kondoroslakopark.hu-n telket. Egy 920m2-es 10,9 M Ft. Erre a telekre 2 db max 138 m2-es ház húzható fel, 4,5 m-es magasságig, ami azt jelenti, hogy kialakítható 2. szint, ami max az alapterület fele teljes értékében ( tehát nem tetőtér)


Ez persze csak egy ötlet volt, más helyen lévő telkek is szóba jöhetnek!!!



2016. jan. 11. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Ha 4,5 méter magasságig építhető rá bármi is, az nem lesz elég két szintre. Maximum lapos tetővel, de akkor is csak neccesen.

Nem rég adtunk át egy kis épületet, egyszintes, kényelmesen 4,56 méter nyeregtetővel és semmi extra nincs benne, sem túlméretezés és persze süllyesztés sem.

2016. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mielőtt bármibe is belekezdtek, javaslom hogy figyelmesen olvassátok át a 2016 jan. 1-től módosult építési törvényeket! Sok, eddig teljesen felesleges és hülye szabályozás hatályát vesztette!
2016. jan. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

"4,5 méter magasságig építhető rá bármi is, az nem lesz elég két szintre."

A 4,5 m az építménymagasság, kényelmesen elfér a tetőtér (a "fél" alapterületű emelet meg pláne).

2016. jan. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de amit írtam az csak egy példa volt, hogy egy 460 m2-es telekre építhető egy 138m2-es ház, és ha valakinek ez nem lenne elég, akkor gondolkodhat a második szinten.

Igazából a lényeg, hogy sok telek van, aminek pár nap/hét alatt megugrott az ára, így elég nehéz hozzájutni. De ha esetleg más is úgy gondolja, hogy elég csak 400-500 m2 neki, akkor szóljon és vehetünk közösen egy nagyobb telket, amire építkezhetünk.

2016. jan. 12. 07:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Épp ma jártam Debrecenben a Dévai utcán, minden második ház eladó, sok telek is. 400-600 m"2 körüli telkek. A Csapókertben szintén sok hasonló nagyságú telek van. Miért ragaszkodsz a Kondoros lakóparkhoz? Az nagyon kinn van a város szélén.
2016. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!