Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csok 10+10ből lehet telket...

Csok 10+10ből lehet telket venni? Nincs önerőnk, de tudnánk 1 millából telket venni, és 19 maradna egy 100nm-s egyszerű házikóra. Kivitelezhető?

Figyelt kérdés
2016. jan. 13. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a 10 milliós hitelrészhez meg kell felelni a rendes hitelkövetelményeknek, aminek tehát így feltétele a bank által megkövetelt önerő. Az önerő mértéke pedig bankonként eltérő lehet.
2016. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
építésnél utólag folyósítják több részletbe a készültségi fokkal arányosan. Tehát ott kezdődik,hogy elkezded a saját pénzedből....
2016. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem, az elején én is ebben reménykedtem, de annyi mindenen elúszik, nagyon sok dolognak kell megfelelni.

Így van, ahogy írják, részletekben fizetnek, már állni kell a ház 30%-ának, valami ilyesmit mondtak nekem, mire először fizetnek. Az pedig alapból több millió ft.

2016. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
29%

Pénz nélkül mégis mit akarsz? 1)Azt hiszed ezt csak úgy adják? 2)Csak az ingyen(nek tűnő) pénz lebeg a szemed előtt?

Tipikus "nem túl okos" ember vagy, aki nem lát tovább az orránál!


Bemásolok ide egy véleményt, az hátha felnyitja a szemed:


"gevike, 2016. január 12., kedd 15:34


Először is a gyerek nem pénzkereseti forrás. Akinek az, az szégyelje magát.

Másodszor is, az hogy az állam birkafarmnak használja az állampolgárokat épp elég szégyen.

Mindettől függetlenül lehetne az embereknek annyi esze, hogy nem dől be nekik.

Kapsz 10 misit 3 gyerekért, ez fejenként 3,3 misi. Ez a pénz tök jól hangzik, de mire elég?? Egy gyerek nem egynapos projekt hanem 18-20 évig neveled, öltözteted, iskoláztatod, ha azt szeretnéd, hogy megálljon a saját lábán és értelmes ember legyen. Szóval a 3,3 milkát osszuk már el 18-cal mondjuk, és kapunk: 183ezer forintot évente. Na ebből ruházd, oktasd, nyaraltasd a gyereket. Ja, és ez a pénz már rég nem lesz meg, ugyanis te beleölted egy elcseszett lakásba/házba. Tehát neked éves szinten a 3 gyerek után 3x183ezer (550000ft)forintot alaphangon ki kett tudnod pengetni 18 éven keresztül. Erre még rájön a másik 10 misi havi részlete mondjuk 50ezer/hó (600e ft/év)? Tehát egy évben lesz 1,1M kiadásod. És ez 10-20 éven keresztül. Jó biznisz? Kötve hiszem.

És mint említettem, a gyerek nem biznisz, ne azért csinálj 3at mert kell a pénz.... aztán meg tojsz a fejükre. "

2016. jan. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem lehet és számoljál már! Lehet, hogy most azt látod, hogy hú 19 millió pont elég egy 100 m2-es házikóra valamelyik kivitelezőnél, de egy rakás egyéb költség is van ami ehhez még hozzájön. Ráadásul a saját pénzed nélkül el se tudnád kezdeni az építkezést, még akkor se, ha lenne telked.


Továbbá, mégis miből gondolsz fenntartani egy 100m2-es házat, fizetni egy 10 milliós hitelt, és eltartani több gyereket, ha idáig még egy nyomorult telekre se tudtatok félrerakni vagy valami?

2016. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A 4-5 hozzszólónak:


Nem, nem az ingyenpénz lebeg a szemem előtt.

Felcsillant a remény, hogy van kiút.

És további gyermekeket sem tervezünk,nem biznisz, ahogy T nevezted. Nekünk már van 4.

Igen, négy! Szerettük volna, ha a fiunk nem egyke lesz,legyen kistesó, szuper lesz a mi 4 fős családunk.

Csakhogy a biológia??? "megviccelt" minket,mert spontán hármas ikrek lettek a kistesóból. Még is mit kellett volna tenni? Elvetetni?!?!?!?

Volt 5 millió félretett pénzünk,ehhez vettünk fel hitelt még egy picit.

Egy 1980 évek körül épült házat vettünk meg,amit felújíttatunk pár évvel ezelőtt.Minden megtakarításunkat beleöltük a mi családi fészkünkbe. Nem is volt baj,míg el nem jött az első tél.Mindenhol penészedett minden, a falakról folyt a víz. A szekrényekbe a ruhák nyirkosak,bepenészednek, a gyerekek asztma gyanúsak.

Minden nap többször is szellőztetünk, a falakról 2 hetente mosom a penészt,mert egyes helyiségekben a földtől a plafonig merev penész minden.

Hiába van leszigetelve, a nappaliban 22 fok van,addig két helyiséggel arébb csak 15, hideg téli reggelre volt már 8 is. :(

Közben kiderült, hogy a háznak nem mindenhol van alapja,alólról szívja fel a vizet, így itt ott a padlótól 1 m-s magasságig vizes (és penészes) a fal belül a házban,na meg a vakolat is esik le.

Míg nem a miénk volt a ház,akárhányszor voltunk itt, SOHA nem látszott ezekből semmi.

A gyerekeim ruháit nem győzöm szellőztetni,bár szegénykéim haján bőrén úgy is érződik az az undorító doh szag.

Utólag alá lett szigetelve a befúrásos technikával, és annyit ér mint halottnak a csók. Ugyanúgy szívja fel a vizet,és minden penészes,vizes,nyirkos és undorító. Ez sem 2 forint volt, bőven 6 számjegyes összegről beszélünk.

Hát így történhetett az "kedves ötös", hogy nem tudtunk félretenni egy nyomorult telekre sem.

A családban mindkettőnknek biztos munkahelye van, fizetjük rendesen a hitelt, és a fennálló hitelünk mellett is hitelképesek lennénk.A gyereek is mindent megkapnak a normális keretek között,de mindezek után sajnos nem tudunk félretenni.


Szóval nem,nem az ingyenpénzt láttam meg, hanem a reményt, a kiutat innen, mert hiába áruljuk a házat, ki az a félőrült,aki ezt meg akarná venni. Vagy áruljuk mi is áprilistól szeptemberig fullra kifestve, hogy a hibák ne jöjjenek elő majd csak akor amikor mi már túladtunk urajta?!

2016. jan. 14. 14:59
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, egyesek előbb elítélnek, minthogy kérdeznének, vagy megtudnának bármit az emberről.

3-as vagyok, és hasonló cipőben járunk.

Mi is vettünk korábban egy nem túl jó állapotú házat, és jelenleg is fizetjük a hitelt. De a ház kicsi, és mi is küzdünk a penésszel. A törlesztőt ki tudjuk fizetni, szóval ha a 20 millió az elején, egyben jönne, akkor ezt a házat le is bontanánk, a maradékból felhúznánk egy újat, kicsit nagyobbat, jobb elosztásút. Igen, van plusz költség, de azért 15-20 millióba belefér egy ekkora ház felépítése mindenestől.

Ne magyarázzátok már bele, hogy egy 90-100 nm-es ház 20-nál többe kerül, ha a telek már adott! Mert ez egy vicc, vagy egyszerűen fogalmatok sincs az egészről! Kulcsrakészet lehet felhúzni ennyiből, és nem is gagyit.

A hitelt pedig tudnánk fizetni, ha most is tudjuk, sőt most egy nagyon rossz hitelünk van, az újnak még jóval kevesebb is lenne a törlesztője.

Most nem kezdem el számolgatni, de attól függően, hogy 15-20-25 évre veszed fel, a törlesztője szerintem (mondom, nem tudom pontosan!) 35-60 ezer között alakul. Jelenleg havi 100-at fizetünk a kisebb, rossz állapotú házra!

Mivel jelzálog van rajta, hozzáépíteni sem lehet, egyben pedig a hiteltörlesztés miatt sosem lesz annyi pénzünk, hogy elkezdjünk felhúzni + 2 kis szobát.

Szóval mi is reménykedtünk, hogy van kiút, de nincs, ez megint csak egy bizonyos körnek jó.

És amint látjátok, rosszindulatú hozzászólók, nem csak a csóró prolik akarták igénybe venni, meg akik nyerészkedni akartak a gyereken, hanem mások is, de ez egy szűk körnek lett kitalálva.

Mi évekkel ezelőtt kényszerültünk a lakáshitelre, hogy legyen hol laknunk. Így legalább nem albérlet, és egyszer a saját házunk lesz. De aki pár éve már vett fel hitelt, az miért esik ki, ha a 20 millióból ő is pont ugyanazt tudná produkálni, mint a többiek? Az már legyen az én problémám, hogy hogy csoportosítom a pénzt ide-oda. De ha már rákényszerültem pár éve egy hitelre, akkor én emberileg kevesebb vagyok, mint mások? Vagy az én gyerekeim nem olyan gyerekek, mint a másé? Énnem érdemlem ugyanazt, mint más állampolgár, ha a házat fel tudom építeni, és a hitelt ki tudom fizetni? Mindketten dolgozunk, ha a 100 ezres törlesztőt kigazdálkodjuk, akkor a fele akkorát is, és a gyerek sem fog éhezni.

De hol érdekli ez a kormányt?

2016. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

"Mert ez egy vicc, vagy egyszerűen fogalmatok sincs az egészről!"


Én már építkeztem. Ahogy olvasom, te még nem. Erről ennyit.

2016. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%

hagyjuk már ez a kamu dumát, ne magyarázd már meg, hogy 20 millióból, vagy 15-ből nem lehet felhúzni egy komplett házat, mert lehet!


teljesen véletlenül találtam rá jófogáson, mást kerestem, kulcsrakész kivitelezést vállalnak a kivitelezők típustervek alapján, úgy, hogy a telek is benne van az árban.

nm-től függően 16 millió, ahogy nő 10 nm-rel a ház, 1 millióval nő az ár.

mit akarsz megmagyarázni, hogy egy ház, ha magának építkezik valaki, 30 millióba kerül?

majdnem új, alig pár éves házakat lehet 10+ millióért kapni, majd szerinted olcsóbban árulják, mint amennyiért felhúzták?

azért oda is kell figyelni, meg nem beleugrani az első ajánlatba, de most komolyan, ne akard megmagyarázni, hogy 20-ból nem jön ki egy családi ház. nem vagyok már az a korosztály, aki bármit elhisz.

2016. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

90 m2 minimum. HASZNOS (azaz nettó) alapterületet minimum kell építeni a 10+10 millióhoz. Nem a külső falakkal együtt kell, hogy 90m2 legyen. Hogy neked meg legyen a 90m2 hasznos alapterületed, ahhoz 110m2-t kell kb. építeni, és hát az építők között az a ritka, akinél a hasznos alapterület után kell fizetni.


Kulcsrakészet, ha 180-200 ezer per bruttó m2 alatt lát, akkor az már gyanús, mert valami nem lesz benne. És ez is a fapados verzió, két konnektor egy szobára és jónapot stb. Sokszor 180 ezer /m2b-en nincsen benne az alapozás. Ami még 20-22 ezer/m2


Meg mi az, hogy "magának felépíti". Olyan 2016-ban, hogy magadnak építkezel, meg a családdal, meg a haverokkal, olyan már nem létezik.


A közművek, ha bent is vannak a telkeden, akkor is költséggel jár az, míg a házBA beviszed, mert az építők áraiban csak az foglaltatik benne, hogy ők a házon belül elvégzik a víz, villany, gáz, csatorna szerelését. Odáig eljuttatni nekik megint pénz. Nem beszélve arról, ha nincs bent a telken valami, csak előtte, vagy az út másik oldalán vagy a sarkon stb.


Ja meg hogy te mennyiért látsz újabb házakat? Hát, ja, sokszor olcsóbban megy el, mint amennyibe került. Ott megy drágábban, ahol már eleve felkapott környék, vagy nagyon gyors ütemben fejlődik.

2016. jan. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!