Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 2x2 méteres pánikszoba létesít...

2x2 méteres pánikszoba létesítése Magyarországon, vidéki házban mennyibe kerülhet? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Nem kell vegyi támadással szemben ellenállónak tervezni, sem több hétre elegedő oxigén és étel tárolását megvalósítani, csak egy-két órára védje meg az ott tartózkodó családot, míg ki nem ér a rendőrség.


Senki nem sérülhet meg!


De ennyi bőven elég.



2016. jan. 18. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb 100 ból ki jött és pincének hívom de lehet pánik szoba is. Ha be pánikolok lemegyek 1-2 órát el vagyok étel nem kell. Ital van. Pánik elmúlik. Nekem ennyi bőven elég.
2016. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csak a pincét pillanatok alatt feltörik, a pánikszobának pedig éppen az a lényege, hogy sem "pinceablakon" (mert bizonyára van neked), sem annak ajtaján ne lehessen kívülről bejutni, ne tudják azt feltörni.


De ötletnek nem rossz. (Csak valahogy meg kellene oldani a behatolásbiztos megerősítését.)

2016. jan. 18. 13:10
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Szimplán berácsozod az ablakokat és felraksz egy biztonsági ajtót... Ha nagyon extrém akarsz lenni, akkor szakaszolod, két ajtóval pl. De egyszerűbb két épkézláb kutyát és gáz- riasztó pisztolyt tartani.
2016. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kell bent térerő, akkor egy vasbeton "kockát" ajánlok. De szerintem ha ki akarnak nyírni, az rajtaütés szerű lesz, nem lesz időd bemenekülni. Vagy nem is a házban csinálják...
2016. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem "kinyírástól" félek (ezen mosolyogtam :D ), hanem éjjeli (világos nappali?) betörők esetleges gyilkossági kísérletétől (lásd: temérdekes halálos kimenetelű behatolás mostanság). Legyen ideje a családnak legalább az életét megvédeni, míg kiérnek a rendőrök. Falun, tanyán ez nem két perc.


A betonkocka, illetve pince szakaszolásos megoldása tetszik.

2016. jan. 18. 15:22
 6/12 A kérdező kommentje:
A gázpisztolyról úgy tudom (hiába nem lehet vele megölni senkit), ha meglátják a kezedben, és a betörőnél is van (éles) fegyver, akkor használhatja ellened, tehát éppen rosszul, fordítva sülne el a dolog... Míg ha nem lenne nálad ilyen megtévesztő pisztoly/puska, akkor lehet ő se venné elő az övét. Nem tudom, hogy igaz-e, de lehet valóságalapja.
2016. jan. 18. 15:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megölni mennek akkor mennek vagy hárman és halkak lesznek. Nem fogják kedden bejelenteni, hogy péntek 10 és 12 között megölünk, te meg addig bemész a pánikszobádba, ők nem találnak majd másnap mentek sörözni a kocsmába
2016. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az, nem lesz időd lemenni. Nagy valószínűséggel csak azt veszed észre, hogy már bent is vannak, vagy éppen feszítik fel az ajtót, ami 5 másodperc. Mire rájössz, hogy miről van szó (már feltéve, hogy ébren vagy), már face to face vagytok.


Nagyon ritka amúgy ezeknél, hogy pisztolyt vigyenek magukkal. Leggyakrabban helyben talált eszközök (kés, lapát, szárítókötél, székláb, tetőléc, stb.) a gyilkosság eszköze.

2016. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

2x2 méteres pánikszoba?

Egy családnak?

Viccelsz?

A Magyar Szabvány szerint egy felnőtt ember friss levegő szükséglete nyugalmi helyzetben 30 m3/h. Egyes külföldi szabványok szerint ez 50-60 m3/h is lehet. Ehhez hozzávéve, hogy izgalmi állapotban vagy (nem nyugalmi helyzetben) ennek a többszöröse is lehet. A 2x2 méteres pánikszobában való levegő mennyisége nem 1-2 órára, de még 15 percre sem elegendő egy családnak!

2016. jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért sok volt egy kicsit a krimi szerintem.

Ez nem az USA, itt nem mászkál minden második "n*gger gengszter" uzival. Éles lőfegyvere nagyon kevés embernek van. Aki azzal támad rád annak tök mindegy, úgyis megöl mire észbe kapsz.

A gázpisztollyal kapcsolatban pedig szintén tévhitben vagy (nekem van). Ha nem közterületen vagy, használhatod engedély nélkül is. Onnantól pedig egy mondatodba kerül kivédeni bármit. A te házadba hatoltak be illetéktelenül, fegyvernek látszó tárgyat láttál a kezében, lőttél. Ennyi. Közterületen már macerásabb, de kb. 5 perc alatt kiadják a viselési engedélyt.


Még mindig a pince tűnik a legbiztosabbnak. De ahogy mások is írták nehéz lehet a lejutás. Max beáldozod magad és nekiállsz dulakodni míg a család menti magát. De azért vedd figyelembe, hogy a rablók többsége inkább menekül ha megzavarják

2016. jan. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!