Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A villámvédelem legfeljebb...

A villámvédelem legfeljebb mennyibe kerülhet egy 4 lépcsőházas 4 emeletes panelház esetében?

Figyelt kérdés
Beleértve a MINDENT, tervezést, "bürokratikus" költségeket is. Hőszigetelve lesz a ház. Én sokallom a 1,5 milliót.

2013. jún. 6. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy rendes megvalósított villámvédelemért reális ár.
2013. jún. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Részleteznéd ha megkérlek?

Tudom kicsit más tészta hisz nem egyedi hanem sorozatban gyártják de 2 millióért már 1 tonnás kisautót adnak amiben anyag is jóval több van hogy a technológiáról a pontosságról a befektetett munkáról már ne is beszéljek.

2013. jún. 6. 15:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Pont ugyanúgy, ahogy egy villámvédelemben is kell lennie anyagnak és technológiának is. Mert az autó is pontosan azért gurul, mert azt hozzáértő mérnökök megfelelően megtervezték és aztán legyártották.

Lehet egy uborkára négy szelet paradicsomot rakni, mégsem mondhatod rá, hogy autó... A villámvédelem is ilyen. Ha megfelelően van megtervezve, és megfelelő anyaggal, megfelelően van kivitelezve, akkor nem csak annyit értek el, hogy a földpotenciált felvitték a tetőre, hanem pont annyit, hogy egy villámcsapáskor a ház sértetlen marad. Ahelyett, hogy négy lépcsőháznyi elektromos eszköz menjen tönkre, vagy esetleg leégjen a felső rész.

2013. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszoló kiválóan leírta. Ráadásul a villámvédelem esetén meg van oldva az is, ha esetleg a villanyvezetékbe csap bele a ménkű, akkor sem juthat be a magasfeszültség a házba. Közvetlen találat esetén is meglesz a védelem, ami szintén nem csak annyi, hogy kihúzok egy drótot. Persze ha szakember csinál valamit, sokszor úgy tűnik, hogy milyen egyszerű munka. De ilyenkor nagyon fontos a megfelelően kialakított földelés, mindenképp mérni kell földelési ellenállást is, szinte biztos, hogy nem csak egy szonda lesz.


Arról nem is beszélve, hogy mennyit spórolhat egy viharban. Ugye ha egy PC-be bejut, akkor vége a pc-nek, hangsugárzónak, monitornak, a rajta tárolt adatoknak. És ez még csak a számítógép. Már itt jelentkezik simán 100.000Ft fölötti kár.

2013. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én egy villámvédelmi rendszereket is telepítő cégnél dolgozom azt tudom mondani hogy nagyon nagyon jó ajánlatot kaptál hiszen ha komplett ennyiért megcsinálják az rendkívüli ajánlat!

Egy ekkora társasház komplett hivatalos villámvédelmi kivitelezése tervezéssel-telepítéssel-és minősítéssel átlagosan 2,5-3 millótól indulhat és határ a csillagos ég, minden attól függ mit kér a terv és milyen lehetőségek adottak mert akár 3-4 féle alapterv is lehetséges.

A költségek sok részből tevődnek össze-kezdve a tervezéstől ami mindjárt néhány száz ezer forint-a kivitelezéstől ami munkadíja és járulékos költségei milliós tétel(legalább 6 fős csapat 1-2 hetes munkája)-az anyag költség ami szintén milliós lehet(a legegyszerűbb és legkisebb alkatrész például egy túlfeszlevezető ami 40-60 ezer forint stb stb.) végül a hivatalos felülviszgálat és minősítés ami szintén néhány százezres kiadás.

2013. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!