Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezet ház építés?...

Klarenzo kérdése:

Könnyűszerkezet ház építés? Valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Ebben gondolkodunk, de félünk, hogy a végére ugyanannyira (vagy többre) jönnénk ki, mintha kész házat veszünk, ráadásul rengeteg munka árán.
2016. febr. 9. 17:50
 1/1 anonim válasza:
Feleségemmel ebben gondolkoztunk, de aztán letettem róla, neki pedig már megtetszett. A könnyűszerkezet 100 nm felett kezdi el megérni építésnél. Mi két szinteset szerettünk volna, ezért el is mentünk több helyre, referencia otthonokat is néztünk az országban több helyen is. A felső szintről a hangot akármivel is szigeteled, nem lesz olyan, mint egy betonfödémes esetén. Egyébként szépek igényesnek is tűnnek a könnyűszerkezetes építések, de szerintem nem annyira nagy durranás, mint aminek tartják, továbbá ha jobban utána néz az ember, akkor rájön, hogy a kivitelező óriási hasznot tesz zsebre. Én az ilyet szeretem a minőségre fordítani. Maradtunk a téglánál, nem sokkal jön ki többre. továbbá a bevett építési módszerek alkalmazásánál az otthon karbantartással is tisztában vagyunk. Fa szerkezetnél más a gondozás amit figyelembe kell venni. Ha gerendaházról beszélünk, az már más. Abból szívesen építenék, de egy igazi gerendaház drágább mint a tégla építésű. És most nem félgerenda, hanem igazi gerendaházra gondoltam. (Gerendaházak magazint javaslom)
2016. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!