Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan változtak most az...

Hogyan változtak most az építkezés szabályai? E-napló?

Figyelt kérdés

Van már érvényes építési engedélyünk, de E-naplót még nem nyitottunk, tehát még nem kezdtük el az átépítést.

Annyi féle változást hallani most, hogy pl már lehet engedély nélkül is építkezni, csak bejelentési kötelezettség van?

E-naplót ugyanúgy kell vezetni? Még mindig nem lehet "magunknak" csinálni? Tehát generálkivitelező kell mindenképpen?


2016. febr. 16. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Kell e-napló, generálikivtelező nem szükséges. MEg tudod "magadnak" csinálni, csak minden részt regisztrált szakembernek el kell ismernie, és a felelősséget ezáltal vállalnia kell.


Nyitsz egy e-főnaplót ügyfélkapun keresztül. Kapsz egy csekket, befizeted, aktiválódik a főnapló. Nyitsz egy alnaplót ennek az építkezésnek. Ennek lesz egy csomó al naplója, amibe töltöd a részmunkák szerződéseit, a kivitelezőit, a művezető vezeti neked.

2016. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Tudom, hogy van ez a megoldás is, de én arra gondoltam, hogy ha nem vagyunk szakemberek akkor még mindig nem csinálhatunk semmit. Még segédmunkát se...

Nem szeretnék mindenre vállalkozót fogadni, mert azzal sem jönnék ki jobban, csak jól megbonyolítanám az életem.

2016. febr. 16. 14:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz? Hogy betonoznál, falaznál meg villanyt szerelnél magadnak? Nem, nem lehet. Nem ölheted meg magad, és a családod még mindig.
2016. febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Építési engedély köteles munka az mindig e-naplós. Ha van engedélyetek, bízzatok meg egy generál kivitelezőt, ő megoldja a napló kérdést is. Magad nem építhetsz továbbra sem. (Legfeljebb segédmunkát végezhetsz.)

Bejelentés csak új, max. 300 m2-es lakóházakra van (akkor is kell kiviteli terv, e-napló, szakkivitelező), illetve önkormányzatonként változóan kisebb átalakításokra, felújításokra, melléképítményekre.

2016. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Hogy betonoznál, falaznál meg villanyt szerelnél magadnak? Nem, nem lehet. Nem ölheted meg magad, és a családod még mindig"


Köszönöm a hasznos válaszod.

10 évvel ezelőtt apósom és férjem csinálta meg a nyaralójukat. Azóta is áll, és még senki nem halt bele.

Nem mindent akarok én/mi, de azért a költségeket tudnánk csökkenteni, ha sok mindent megcsinálhatnánk.

(Legutóbb vízvezetékrendszert cserélt a férjem a házban, és azzal sincs gond)

2016. febr. 17. 10:20
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja, és a saját házukat is többségében apósom építette 35 évvel ezelőtt. Az is áll még, és senki nem halt meg benne. Szép nagy ház.

Miért feltételezed, hogy csak az akar csinálni magának bármit, aki egyáltalán nem ért hozzá?

2016. febr. 17. 10:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Fordítva ülsz a lovon. Ha megengeded mindenkinek akkor a leggyengébb láncszemből kell kiindulni. Nem a hozzáértőkből.
2016. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!