Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezésnél ideális telek...

Építkezésnél ideális telek formája?

Figyelt kérdés
Tudom nagyon "széles" kérdés, de mégis milyen az ideális telek forma?

2016. febr. 20. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a négyzet alakú az ideális. Esetleg még az ehhez közelálló téglalap.
2016. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Közel négyszög alakú és sarok telek.
2016. febr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ami felülnézetből Orbán Viktor profilját mutatja. Ilyen telekre ingyen építenek házat.


De most komolyan: az igényektől függ, hogy mi az ideális.

Saroktelek pl. nagyon rossz, mert sok havat kell takarítani telente, plusz két irányból is belátnak az udvarra, sőt nem csak belátnak, hanem bemenni is jobb eséllyel fog olyan, akinek nem örülsz.

Aki nem szereti, ha az utcáról belátnak az udvarára, az inkább olyan teleknek örül, ahol hosszú, keskeny a telek, mert így a ház takarja a terület nagy részét. Ha valami vállalkozása van az illetőnek, és otthon tárol anyagokat, az megint külön igényeket vet fel.

2016. febr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 plajer tibor ***** válasza:
aki a sarok telket javasolta téved, duplán kell havat lapátolni....... Szerintem egy jó arányú telek így néz ki: szélesség 10 méteres épület + 3 méter oladal kert + 3 méter oldalkert = 16 méter ----- hossz 5 - 10 méter előkert ( ha pincei garázst akar valaki, nem elég az 5 méter) 15 méteres épület + 5 méter terasz + 25 méter hátsó kert = 55 méter ---- tehát kb. 16 méter x 55 méter azaz kb 1:4 arányú telekre lehet gazdaságosan építkezni.
2016. márc. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!